Ohodnoťte přihlášené inovace

Děkujeme, že se stáváte součástí soutěže o nejlepší inovace v logistice za uplynulý rok!

Hodnocení přihlášených inovací probíhá ve 3 kategoriích, a to Technická a technologická inovace roku, Projektová inovace roku a Inovace v logistických realitách.

Následující dotazník Vám zabere jen pár minut, hodnotící škála je od 1 do 10, kdy 1 je nejhorší a 10 je nejlepší hodnocení.

Pokud se daný produkt nebo projekt netýká Vaší odbornosti, můžete jeho hodnocení přeskočit.

Vyhlášení vítězů proběhne 17. října 2018 na Galavečeru logistické inovace po skončení fóra LOG-IN. Na konci dotazníku budete mít možnost zaregistrovat se k odběru pozvánek na akci a také k účasti.

Jaké inovace budete hodnotit?

Jedná se o celkem 20 inovací ve 3 kategoriích:

KATEGORIE #1 Technická a technologická inovace roku:

 • MDA – Master Data Analyzer
 • Last Mile Management
 • Aimtec Visual Control
 • Mobilní myčka pro vysokozdvižné vozíky
 • Retrak Jungheinrich ETV 216i
 • BITO LEO Locative
 • DataMan 470
 • Perfektní vozík
 • GX ActiveSafety – Systém pro zvýšení bezpečnosti v logistickém provozu

 

KATEGORIE #2 Projektová inovace roku

 • Řízený centrální sklad ve společnosti DÉMOS TRADE
 • Automatizace a optimalizace logistiky prostřednictvím Smart Industry řešení EMANS
 • Digitalizace plánu výroby a vyskladňování dílů ze skladu
 • Distribuční centrum (hub) Geis Parcel CZ
 • Do Německa bez hranic
 • Zásobování výroby ve společnosti BD Sensors
 • Linde Safety Scan

 

KATEGORIE #3 Inovace v logistických realitách

 • Prologis Park Brno
 • DHL pro Estée Lauder Companies, Panattoni Park Cheb
 • CTPark Prague North D8.2B
 • NU1, CTPark Prague East

MDA – Master Data Analyzer

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 1/20

Přihlašovatel: Sick

Měřící skener MDA umožňuje jedním tahem měřícího rámu sejmout rozměry, hmotnost, čárový kód a pořídit obrázek vloženého objektu. Jedná se o ideální přístroj pro pořízení vstupních dat produktu zařazovaného do e-shopu, distribuce či jiné logistiky. Automatizované pořízení usnadňuje a zrychluje práci personálu. Zároveň eliminuje chyby vznikající manuálním záznamem.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Last Mile Management

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 2/20

Přihlašovatel: Bossard CZ

Last Mile Management představuje jednoduché řešení pro účely interní logistiky. «Last Mile» znamená dodávky z centrálního skladu / supermarketu na montážní pracoviště. Last Mile Management plně podporuje interní zásobování formou «milk run / water spider», poněvadž umožňuje řídit zásobování s ohledem na aktuální spotřeby na tom kterém pracovišti. Zjednodušeně, profitujte z intuitivních a digitálních pokynů pro zásobování montážních pracovišť, kratších tras zásobování a plné transparentnosti.
Výhody:
– Optimalizace toku materiálu a minimalizace pohybů v interní logistice.
– Aktuální data o spotřebě pro každé montážní pracoviště.
– Zvýšení produktivity díky objednávání v pravý čas a optimálnímu času pro doplnění.
– Vysoká spolehlivost.
– Flexibilita ve změnách konfigurace.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Aimtec Visual Control

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 3/20

Přihlašovatel: AIMTEC

Rozšířená realita, to nejsou jenom tzv. chytré brýle, které dnes stále čekají na evoluci v HW vedoucí k jejich široké použitelnosti. Prostředky rozšířené reality můžeme již dnes využít na běžně dostupných zařízeních, jako jsou tablety nebo mobilní terminály s operačním systémem Android.
Aimtec Visual Control je revoluční aplikace, která umožňuje intuitivní provádění procesů kontroly kvality za pomoci moderního tabletu či mobilního terminálu. Každý z kontrolních bodů je ilustrován přímo do reálného obrazu výrobku a uživatel se tak nemůže splést. Navigace procesem je uživatelsky příjemná a snadná bez složitého zaškolování. Součástí řešení je také okamžitá možnost zaznamenání výsledku včetně fotodokumentace.
Zcela nové řešení Aimtec Visual Control digitalizuje prozatím povětšinou papírový proces kontroly kvality za pomoci prvků rozšířené reality (augmented reality). Zapadá tak do inovativního konceptu Digital Factory, kdy Aimtec nabízí nejenom vizuální uživatelské rozhraní, ale také veškerý potřebný HW a informační systém spravující generovaná data. Součástí je také integrace na ERP systém.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Mobilní myčka pro vysokozdvižné vozíky

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 4/20

Přihlašovatel: STILL ČR

Mobilní myčka vozíků má velkou výhodu v tom, že v okamžiku, kdy si klient dohodne termín mytí vozíků, myčka přijede přímo ke klientovi, tzn. že odpadá jakákoliv starost, jak a kam vozíky na mytí přepravit. Druhá důležitá starost klientů je, kam a jak naložit s odpady, které vznikají při mytí manipulačních vozíků. O fyzické mytí vozíků se bude starat profesionálně proškolený tým dvou lidí, který přesně ví jak vozíky umýt, aby nedošlo při mytí k jejich poškození, jelikož se jedná o mytí elektrických a spalovacích čelních vozíků.
Myčka je konstrukčně vyvinutá tak, že se jedná o naprosto samostatné mycí zařízení. Nevyžaduje žádný přístup k elektrice nebo k vodnímu zdroji, o elektriku se stará elektrocentrála a voda je umístěna ve speciálních vanách, které pojmou tři kubíky vody. Celý proces mytí je naprosto ekologický, jelikož zařízení je technicky a konstrukčně vyvinuto tak, že zachycuje veškeré kapalné a pevné nečistoty, které při mytí vozíku vznikají. Na zařízení je zabudována mobilní ČOV-čistírna odpadních vod, která bude hlídat a hlásit případnou výměnu znečištěné lázně, která se bude při mytí vozíků používat. Toto technické zařízení podléhá systému ADR a ČSN EN ISO 14001:2016.
Celý proces od přijetí objednávky, přes naplánování termínu až po finální realizaci mytí a následnou fakturaci bude zastřešovat tým servisních dispečerů. Vše bude podporováno moderním ERP systémem pro plánování a systémem Tom-Tom, do kterého budou přenášeny on-line požadavky, kam má obsluha mobilní myčky jet a jaké vozíky budou umývat.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Retrak Jungheinrich ETV 216i

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 5/20

Přihlašovatel: Jungheinrich (ČR)

Jedná se o první vozík na světě s plně integrovanou Lithium-iontovou baterií. Díky této koncepci má unikátní design a také vlastnosti. Kompaktní a lehká lithiová baterie umožnila dosáhnout bezkonkurenčního výhledu do všech směrů, maximálního pohodlí pro obsluhu a také vysokých zbytkových nosností, rychlostí zdvihu i pojezdu. Lithiová technologie přináší vyšší bezpečnost, díky absenci výměny baterie, nižší provozní náklady, díky lepší energetické bilanci a také úspory za prostory jinak nutné pro nabíjárny.
Vozík ETV 216i nebyl vyvíjen jen jako nová generace retraku. Vývoj probíhal kompletně od nuly tak, aby se maximalizovaly možnosti a výhody integrované lithové baterie.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


BITO LEO Locative

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 6/20

Přihlašovatel: BITO skladovací technika CZ

Společnost BITO uvedla v loňském roce na trh novinku v podobě kompaktního systému AGV. Tímto produktem reaguje specialista na intralogistiku s vlastním výrobním a testovacím centrem na požadavky a dotazy zákazníků na jednoduchý, dostupný a flexibilní systém přepravy boxů. Přesně to BITO LEO Locative splňuje a díky tomu je vhodný do téměř jakéhokoli provozu. AGV je poháněné akumulátorem a nepotřebuje žádné centrální řízení ani Wi-Fi. Zcela jednoduše si ho každý nastaví dle vlastních potřeb. Díky barevným čarám a pokynů v QR kódech, které jsou nalepené na podlaze, je systém flexibilní a lze jeho režim a trasy kdykoli měnit rychle a samostatně dle potřeby. LEO Locative lze doplnit stanicemi, kde transportér odevzdává nebo přebírá přepravky, dopraví je na místo určení, čímž zvyšuje efektivitu stávajících procesů v logistice. Transportér, který je určen k přepravě boxů a kartonů, se pohybuje rychlostí 0,8 m/s v prostředí o teplotě ideálně 5-45°C, v plném provozu je 8-12 hodin a akumulátor se nabíjí 6-8 hodin. Váha samotného LEO Locative je 42 kg a hlučnost byla změřena na méně než 60 dB.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


DataMan 470

 

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 7/20

Přihlašovatel: Cognex

Nová řada stacionárních čteček kódů DataMan 470 představuje ideální řešení pro složité velkoobjemové výrobní a logistické aplikace:

 • umožňuje větší pokrytí zorného pole a jeho hloubky ostrosti než konvenční snímače,
 • dekóduje kombinovanou symboliku v různých místech při zachování neuvěřitelných rychlostí,
 • čte nízkokontrastní a extrémně malé kódy 1D a 2D, které jiné snímače nevidí,
 • umožňuje rychlejší a efektivnější instalaci a provoz.

S novou patentově registrovanou technologií zobrazování (HDR a HDR+) se značně zvyšuje kvalita snímků 1D a 2D kódů. Zvětšuje se pokrytí a rychlost v porovnání s konvenčními snímači. Rozšiřitelná technologická platforma DataMan 470 využívá vícejádrové procesory, vyspělé dekódovací algoritmy a nabízí možnosti modulární konfigurace pro další zvýšení rychlosti a flexibility. Další technologie, jako je monitorování v reálném čase Cognex Explorer™, umožňují analyzovat ukazatele kvality kódu pro optimalizaci výrobních procesů. Stejně jako ostatní zástupci řady průmyslových snímačů kódu, i řada DataMan 470 využívá nově optimalizovaný nástroj DataMan Setup Tool pro maximalizaci rychlosti instalace.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Perfektní vozík

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 8/20

Přihlašovatel: Linde Material Handling Česká republika

Perfektní vozík je elektrický vozík Linde Roadster s nosností 3,5 tuny s „chybějícími“ A sloupky v přední části kabiny. To řidičům dává spolu s průhlednou skleněnou střechou a novým integrovaným bočním posuvem s extrémně vysokou průhledností ten nejlepší myslitelný výhled, aby nikoho nepřehlédli a pracovali bezpečně a rychle. Bezpečnosti provozu je u vozíku podřízeno vše. Vozík signalizuje svůj pohyb jasnou optickou výstrahou ve tvaru značky s vozíkem promítanou na zem. Pracovní prostor skladu osvětluje rovnoměrně lineárními LED svítidly. Ovšem to nejperfektnější ve vozíku se jmenuje Linde Safety Pilot. Tento asistenční systém váží náklad, umí zjistit polohu jeho těžiště i výšku zdvihu, takže řidič sám nemusí pracovat s ne úplně jednoduchým diagramem nosnosti a nemůže se v něm tedy ani splést. Systém umí dokonce v případě nutnosti aktivně zasáhnout do řízení a nebezpečnou manipulaci zastavit. Linde Safety Pilot také nedovolí řidiči jezdit s nákladem zdviženým na vidlicích, ani dělat další časté chyby, které vedou k vážným nehodám. A to je důležité pro bezpečnost řidiče, okolních osob, zboží i vybavení skladu. Na bezpečnosti ve skladech totiž opravdu záleží.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


GX ActiveSafety – Systém pro zvýšení bezpečnosti v logistickém provozu

Kategorie Technická a technologická inovace roku
Inovace 9/20

Přihlašovatel: GX Solutions

GX ActiveSafety je inovativní autonomní systém pro zvýšení bezpečnosti v logistickém provozu. Díky automatické detekci a vzájemné interakci mezi manipulační technikou a pracovníky eliminujete nehody v provozu a výrazně zvýšíte ochranu zdraví a majetku.

Příklady použití:
1) PŘEDCHÁZENÍ NEHODÁM
Systém upozorní řidiče vozíku, že se v jeho blízkosti nachází jiný vozík a může tak zabránit střetu.
2) DETEKCE CHODCŮ
Díky detekci chodců je řidič upozorněn, že se v jeho blízkosti nachází chodec. Upozornění na blížící se vozík dostane také samotný chodec.
3) AUTOMATICKÉ OTEVÍRÁNÍ
Pokud se vozík přiblíží k bráně, kterou chce projet, systém vyhodnotí jestli je umožněno bezpečné projetí a bránu automaticky otevře.
4) AUTOMATICKÉ ZPOMALENÍ
Je možné vytvořit zóny s maximální povolenou rychlostí. Při vjezdu do zóny s omezenou rychlostí systém vozík upozorní a nebo jej přímo automaticky zpomalí.
Hardwarové vybavení: Detekční jednotkou osazujeme manipulační techniku jakéhokoliv druhu a jakéhokoliv výrobce. Pro chodce máme připravenou celou škálu možností, například ve formě hodinek, přívesků, klipsů apod., které uvnitř skrývají detekční čip, světelnou a zvukovou notifikaci.


Řízený centrální sklad ve společnosti DÉMOS TRADE

 

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 10/20

Přihlašovatel: KVADOS

Paralelní vychystávání jednotlivé zásilky pomocí technologie světel
Zásadní zrychlení od původního sériového vychystávání přineslo tzv. automatizované seřadiště pro paralelní vychystání, které umožňuje na dané kompletační rameno seřazovat více zásilek a to dokonce bez nutnosti dodržení jejich pořadí. Obsluha je rozsvícením zelené kontrolky upozorněná na každou bednu určenou pro kompletaci do jedné zásilky. Dnes už tedy pracovníci kompletace nepoužívají ani PDA a mají volné ruce.
Výpočet ideálního vyskladňovacího algoritmu, který plynule rozděluje práci na pracovištích
Aby nedocházelo k nerovnoměrnému zatížení všech pracovišť, přenastavil se výpočet tak, že ze seznamu zásilek vybírá systém tu, která optimálně zatíží dané pracoviště. Průběžným sledováním výkonu je schopen provést posílení daného pracoviště nebo realizovat výměnu.

Celkový reálný přínos po zavedení mySTOCK® WMS:
• počet vyskladněných položek se zvýšil o více než 40%
• zvýšení denního výkonu o 25 % a systém umožňuje další plynulý nárůst
• k navýšení maximálního limitu denně expedovaných logistických řádků o více než 50 %

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Automatizace a optimalizace logistiky prostřednictvím Smart Industry řešení EMANS

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 11/20

Přihlašovatel: ANASOFT

Společnost ANASOFT implementovala Smart Industry řešení EMANS za účelem řízení logistických procesů, správy skladu v mezinárodní logistické společnosti z oblasti automotive. Systém EMANS zabezpečuje plynulý tok materiálu a jeho dodání do výrobního závodu koncového odběratele systémem Just-In-Time.

Řízení logistických procesů probíhá prostřednictvím principů kyberneticko-fyzikálních systémů, technologie digitálního dvojčete, decentralizované architektury a interoperabilního internetu věcí – propojení automatizovaných vozíků, dopravníkových pásů, materiálu a HMI operátorů s řídicím systémem.

Jednotlivé procesy jsou řízeny dynamicky podle aktuálních business požadavek koncového odběratele v reálném čase. Digitalizace a automatizace procesů Smart Industry řešením EMANS umožnila společnosti garantovat přesnost a bezchybnost dodávek materiálu, docílit včasnou diagnostiku kvality a optimální využití skladových a logistických zdrojů jako i optimalizovat lidské zdroje a snížit provozní náklady.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Digitalizace plánu výroby a vyskladňování dílů ze skladu

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 12/20

Přihlašovatel: Kiekert-CS

Cílem projektu bylo snížit množství materiálu ve výrobě, rovnoměrně rozvrhnout tok materiálu ze skladu do výroby v průběhu celého dne, zefektivnit práci mistrů na výrobních linkách, snížit množství neproduktivních hodin potřebných pro změnu výroby a snížit riziko inventurních rozdílů na výrobních linkách.
Unikátnost projektu spočívá v jeho komplexitě, kdy spojuje dohromady procesy zpracování objednávek od zákazníka, vytvoření výrobního plánu, kontrolu dostupnosti jednotlivých dílů pro výrobu až po plynulé objednávání a vychystávání materiálu ze skladu.
Díky úpravě a vytvoření nových transakcí v SAP se objednávky od zákazníků automaticky převádějí do výrobního plánu. Systém dle zadaných pravidel řadí zakázky tak, aby docházelo k minimalizaci času potřebného pro změnu výroby se 100% dodržením termínů požadovaných zákazníky a plným využitím pracovní doby linky. Dle takto vytvořeného výrobního plánu posílá SAP příslušné požadavky do automatického skladovacího systému. Ten je setřídí podle jednotlivých výrobních linek a vychystá až na válečkovou dráhu. Odtamtud již materiál odjíždí pomocí milkrunu, výtahu nebo interní dopravy k výrobním linkám.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Distribuční centrum (hub) Geis Parcel CZ

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 13/20

Přihlašovatel: Geis Parcel CZ

Technologickou páteří třídícího centra je dvoupodlažní třídící technologie od VanRietu. Vstup zásilek zajišťuje 16 teleskopických dopravníků, ze kterých balíky putují přes 5d skenovací uzly na dva hlavní automatické třídiče. Botičkové sortery balíky roztřídí do 42 cílových směrů. Kontinuálně probíhá třídění nestandardních zásilek na přízemní válečkové dráze.
Kontrolu třídění zajišťuje kamerový systém pro sledování zásilek ParcelVIS od společnosti DIVIS. Ten zpracovává obrazový materiál ze 171 vnitřních a 30 venkovních kamer a spojuje je s manuálními i automatickými skeny čárových kódů. Pro tento účel zrealizoval DIVIS rozhraní mezi třídící linkou od VanRietu a ParcelVISem.
Technologie nepřetržitě ukládá záznamy obsahující čísla zásilek, časové záznamy a informace z kamer do lokální databáze. Na základě čísla zásilky je tak možné bez problémů sledovat pohyb jakékoli zásilky, a to po celou dobu třídění od vykládky po nakládku, protože i brány a ložné plochy vozidel jsou osvětleny LED technologií kombinovanou s kamerami.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Do Německa bez hranic

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 14/20

Přihlašovatel: DER KURIER Česká Republika

Projekt Do Německa bez hranic je inovativní a efektivní řešení kurýrní dopravy z Čech do Německa a obráceně. Název Do Německa bez hranic vychází z konceptu odbourání dnes již neexistující hranice mezi Českem a Německem. Trh mezi Německem a Českem vnímáme jako jeden evropský trh. Dopravu do Německa vnímáme jako vnitrostátní. Nerozdělujeme, zda posíláte zásilku z Prahy do Brna či z Prahy do Drážďan. Nerozdělujeme dopravu ne expresní či ekonomickou jako to je v mezinárodní dopravě zvykem. V Der Kurieru nabízíme jednu možnosti přepravy: doručení zítra. Jsme součástí německé přepravní skupiny a přeprava po EU nemá hranice. A to stejné chceme, aby vnímal náš zákazník.
Díky podmínkám, které nabízíme pro český trh, může odesílatel do Německa získat konkurenční podmínky na přepravu na německém trhu. Případně si otevřít další zákaznické segmenty, které jsou náročnější na rychlost. Klademe důraz na nízkou administrativní náročnost a efektivní práci. Naše know-how tkví ve využívání pozemní dodávkové přepravy do 3,5 t. Využitá technologie je: přepravní štítky s čárovými kódy, trackovací systém a třídící systémy na překladištích.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Zásobování výroby ve společnosti BD Sensors

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 15/20

Přihlašovatel: Kardex

Jedinečná koncepce dávkového vychystávání vytvořená na míru pro zásobování výroby ve společnosti BD Sensors. Jedná se o systém pracující na principu multi – user – picking s použitím vychystávacích vozíků a systémů navádění obsluhy. Operátoři používají při vychystávání systém barevných spínačů na výtahových systémech Kardex Shuttle a KBS světel na vychystávacích vozících připojených do sítě. Vychystávání probíhá paralelně na několika úrovních, protože systémy prochází několika podlažími. Celý proces řídí software Kardex PowerPick Global, který dostává požadavky ze systému SAP. Jedná se o tzv. MUMUT – multi-user multi-trolley picking systém.
Toto řešení představuje výraznou úsporu místa, času a pracovní síly přináší využití automatizovaných skladových systémů při napojení na inteligentní software pro správu skladu a sladění všech hardwarových a softwarových procesů.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Linde Safety Scan

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 16/20

Přihlašovatel: Linde Material Handling Česká republika

Linde Safety Scan je určen pro firmy, které chtějí snížit počet úrazů ve skladech. Je vhodný pro provozy, kde se setkává manipulační technika s pěší obsluhou skladu. Do firem přináší svým holistickým přístupem a přesnou metodikou nezávislý pohled zvenčí.
Projekt začíná úvodním brífinkem, představením projektu a jeho možností. Následuje strukturovaný workshop a analytická část. V průběhu analýzy je metodicky zpracovávána dokumentace s návrhem opatření ke zvýšení bezpečnosti. Provozovatel sám pak rozhodne, která opatření chce implementovat. Poradce Linde Safety Scan zajišťuje další podporu, společné je i vyhodnocení projektu a splnění jeho cílů.
Co zákazníci o projektu také říkají? „Některá místa jsme dosud nevnímali jako nebezpečná. Až když jsme se dozvěděli, co se na podobném místě stalo jinde, udělali jsme celkem jednoduché opatření.“
„Věděli jsme, že výjezd vozíků na vnitrozávodovou komunikaci není úplně v pořádku. Ale až Linde Safety Scan nám přinesl inspiraci, jak jednoduše a vtipně se to dá vyřešit.“
Safety Scan je součástí projektu Linde Material Handling „Vize 0“, celostního přístupu k omezení počtu pracovních úrazů při manipulaci s materiálem.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Prologis Park Brno

Kategorie Inovace v logistických realitách
Inovace 17/20

Přihlašovatel: Prologis

Budova s čistou výškou 10 metrů bude vybavena podlahou s nosností 5 tun na metr čtvereční, částečně bude speciálně upravena pro skladování pneumatik. Coby součást nejnovějšího parku Prologis v regionu střední a východní Evropy využívá následující konstrukční a technologická řešení:
– Solární technologie sloužící k ohřevu vody
– Vysoce výkonné interiérové LED osvětlení (200–300 lx) a vnější LED osvětlení
– Velké světlíky nad nákladovou plochou
– Účinné plynové vytápění s přímým ohřevem umožňující dosáhnout průměrné vnitřní teploty 15 °C při venkovní teplotě -20 °C
– Vylepšené sprinklerové a ventilační systémy
– 1 dok na každých cca 360 metrů čtverečních
– Rozsáhlou manipulační plochu (vzdálenost mezi první řadou sloupů a doků 24 metrů)
– Vylepšené střešní instalace využívající nehořlavou minerální vatu o tloušťce 120 mm
– Online inteligentní měřicí systém k monitorování spotřeby energií v budově
– Online ovládací systém prostřednictvím mobilní aplikace umožňující kontrolu spotřeby energií či teploty a nastavení maximálních limitů, jenž rovněž nabízí uživatelům srozumitelné statistiky, grafy i predikce
– Online kamerový systém
Budova projde systémem akreditace BREEAM, což je zohledněno již v procesu její konstrukce.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


DHL pro Estée Lauder Companies, Panattoni Park Cheb

Kategorie Inovace v logistických realitách
Inovace 18/20

Přihlašovatel: Panattoni Europe

Distribuční centrum DHL pro Estée Lauder Companies dosáhlo dosud nejvyššího hodnocení v rámci certifikace BREEAM 2016 v ČR, konkrétně 78,2 % v úrovni „Excellent“. To je více, než mají všechny do dnešního dne vybudované stavby v ČR v segmentu průmyslových budov, maloobchodu, kanceláří nebo rezidenčních objektů. Během výstavby budovy jsme zrecyklovali celkem 99,74 % veškerého stavebního odpadu. Provoz haly šetří o 73 % více primární energie a má o 63 % nižší spotřebu pitné vody než běžné industriální budovy. Mimořádnou pozornost jsme věnovali minimalizaci znečištění a co nejšetrnějšímu začlenění do lokálního ekosystému. Kanceláře jsou postaveny z prvků s nízkým obsahem škodlivých těkavých organických látek a zaměstnanci jsou motivováni k omezení individuálních jízd autem, a to prostřednictvím car sharingu, přístřešků pro kola a optimalizaci MHD. Specialitou jsou zvláštní uměle vytvořené biotopy, které poskytují ještěrkám a dalším živočichům příznivé prostředí v bezprostřední blízkosti haly.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


CTPark Prague North D8.2B

Kategorie Inovace v logistických realitách
Inovace 19/20

Přihlašovatel: CTP Invest

Na míru vybudované supermoderní zařízení je založeno na nejpokročilejších standardech společnosti CTP určených pro udržitelnost, jako je osvětlení LED, inteligentní měření a vysoce účinná izolace. Budova byla certifikována BREEAM „Very Good“ pro administrativní úseky objektu.
Rozsáhlý sklad nacházející se v CTParku Prague North je unikátní, protože zahrnuje různé oblasti s řízenou teplotou pro skladování chlazeného zboží a přináší řešení na míru zajišťující vysokou energetickou účinnost v celém objektu. V částech skladu jsou začleněny poloautomatizované procesy, sloužící jako model pro další posun společnosti směrem dopředu.
Provozovatel velkoobchodního řetězce MAKRO otevřel nové distribuční centrum v 1. čtvrtletí roku 2018 a v současné době dodává zboží prodejnám MAKRO a jeho zákazníkům. Společnost si vybrala CTPark Prague North kvůli strategické poloze v blízkosti metropole a možnosti další expanze. Budova na zakázku má nadstandardní světlou výšku a specializované instalace pro poloautomatizované procesy.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

 


NU1, CTPark Prague East

Kategorie Inovace v logistických realitách
Inovace 20/20

Přihlašovatel: CTP Invest

CTP nedávno předala objekt o rozloze více než 26 000 m2 pro svého dlouhodobého klienta Raben. Unikátní a inovativní projekt developmentu byl vybudován tak, aby vyhovoval širokému spektru činností počínaje skladováním chlazeného zboží, včetně cross-docků pro rychlou výměnu zboží, to všechno spojené s kancelářskou budovou o rozloze 826 m2, ze které je řízen provoz. Firma CTP vybudovala také vícepodlažní parkovací dům, umožňující větší pokrytí venkovních ploch zelení. Celý areál je upraven tak, aby byl z blízké obce méně viditelný a aby se pracoviště stalo přitažlivějším místem pro zaměstnance. CTP také značně investovala do infrastruktury, která umožní plynulý tok dopravy, než dojde k úplnému připojení nedaleké silniční komunikace.

Specifikace:

 • cross-docková budova s přímým připojením k chlazené části
 • oblast s řízenou teplotou 2-16 °C s tolerancí +-1°C
 • technologie volného chlazení pro úsporu elektrické energie
 • kompletní použití LED technologie napříč objektem, včetně kanceláří, sociálních a technických prostor, fasády a pouličních světel
 • část pro skladování čerstvého zboží je vybavena dvojitým stropem
 • hlavní kancelářská budova s fasádou Qbiss a automatickou ochranou oken před slunečním svitem
 • systém sprinklerů v souladu s NFPA

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):


Poznejte vítěze

Děkujeme za Váš čas, nenechte si ujít vyhlášení vítězů všech kategorií Ocenění LOG-IN 2018!

Galavečer logistické inovace se uskuteční 17. 10. 2018, jako součást programu fóra LOG-IN.

Registrovat se k odběru emailových pozvánek na akci můžete na www.atozregistrace.cz/login.

Registrovat se k účasti můžete na www.log-in.cz.

 


Děkujeme

Partnerem Ocenění LOG-IN 2018 je 108 AGENCY.

108_Agency