FM Logistic investuje do AMR v logistickém centru Ikea

Společnost FM Logistic využívá autonomní mobilní roboty (AMR) společnosti Mobile Industrial Robots (MiR). V rámci společné investice nasadila se svým zákazníkem, společností Ikea, autonomního mobilního robota MiR500 od Mobile Industrial Robots pro zlepšení logistických procesů ve skladu v polských Jarostech.

Robot MiR500 bude využíván ke spolupráci se zaměstnanci skladu při přepravě palet a jiných nákladů až do hmotnosti 500 kg. Hlavním konceptem řešení je odlehčit zaměstnancům od neproduktivních činností, zlepšit bezpečnost práce a optimalizovat skladové náklady.

Alexander Damie, manažer pro inovaci a procesy ve společnosti FM Logistic Central Europe, vysvětluje: „Abychom vytvořili konkurenční výhodu naší společnosti a našich klientů, investujeme do inovativních řešení, která jsou flexibilní, snadno použitelná, a tedy nákladově efektivní.“ Robot MiR500 se vyhýbá překážkám, je autonomní a podle dodavatele nevyžaduje dlouhé a časově náročné konfigurování, což usnadňuje jeho ovládání. Díky funkci mapování a integrovanému softwaru jsou autonomní mobilní roboty schopni před jízdou dynamicky navigovat a zvolit si nejvhodnější trasu – to vše bez lidské pomoci.

Edyta Śmiechowicz, ředitelka logistického centra Jarosty z FM Logistic CE, říká: „Pracovní úkoly pro našeho klienta vyžadují přepravu značného množství prázdných dřevěných palet naskládaných na sebe z důvodu jejich použití v automatizovaných skladech. Představují ideální proces pro automatizaci. Implementace v distribuci zahrnuje integraci autonomního robota dopravujícího prázdné palety do interního toků zboží. Robot během testovací fáze najel přes 60 km, úspěšně dokončil 180 cyklů a přepravil přes 1500 prázdných palet.“

„Implementace robota MiR v distribučním centru Ikea Jarosty představuje další krok k optimalizaci procesů a také k implementaci inovativních řešení do našich skladových provozů,“ říká Sebastian Kaczmarski, central fulfillment operations manager z polské společnosti Ikea. „Jde o příklad využití synergie mezi našimi společnostmi a sdílení znalostí vedoucí ke zlepšení a adaptaci skladových procesů na novou realitu, kterými je součinnost manuálních a automatizovaných procesů.“

Jedná se jednu z dalších implementací tohoto typu robota ve společnosti FM Logistic, kterou uskutečnily společnosti Astor a ABZ Automatyka. O rok dříve byl implementován menší robot MiR200 na logistické platformě v Mszczonówě k podpoře balicích procesů. Robot zde transportuje odpad jako fólie a lepenky z výroby do třídírny. Denně ujede průměrnou vzdálenost okolo 18,5 km, což dříve museli podstupovat sami zaměstnanci. Společnost FM Logistic zvažuje implementaci AMR i na dalších svých centrech.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=EutTNoN-4Zc

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest