Kategorie: Projektová inovace roku
Inovace
13

Přihlašovatel: GRiT, s.r.o.

Společnost Aktin patří mezi významné e-shopy se sportovní výživou. Zvyšující se počet objednávek postupně zapříčiňoval rostoucí problémy ve skladu. Začalo docházet k záměnám zboží, expedice se zpomalovala a časově náročné bylo zaškolování zaměstnanců. Jednoduchá aplikace pro čtečky čárových kódů, se kterou ve skladu pracovali, nedokázala problémy řešit a svými funkcemi přestala být dostačující.

Potřeba využití aktuálních přístupů a moderních nástrojů ke zrychlení skladových procesů vyústila v požadavek na nový skladový systém. Společnost Aktin nakonec zvolila řešení LOKiA WMS.

Již během prvních 3 měsíců bylo zpracováno přes 100 tisíc příkazů a expedováno 35 tisíc zásilek. Systém automaticky generuje optimální trasy pro pohyb skladem a kontroluje činnosti skladníků. Na základě takto sesbíraných dat přidělili v Aktinu ke mzdě novou složku odměn za odvedenou práci. LOKiA je napojená na dopravní společnosti, se kterými sdílí informace o zásilkách a sleduje jejich pohyb na cestě k zákazníkovi. Minulostí je také zadávání úkolů skladníkům papírově.

Implementací skladového řešení došlo ke změně na výkonný sklad, jehož produktivita vzrostla více než trojnásobně.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest