Zcela nová generace vysokozdvižných vozíků

Kategorie: Technická a technologická inovace roku

Inovace #17

Přihlašovatel: Linde Material Handling Česká republika

Vozík pro skutečné potřeby trhu: nová generace vozíků není žádným faceliftem, ale zcela novým modelem vyvinutým na základě metodiky „Truck Clinic.“ Průzkumu se účastnilo přes 1000 logistických manažerů a řidičů vozíků.

Ekonomika výroby – vozíky mají společné šasi pro všechny druhy pohonu: elektrický, CNG, LPG, diesel. Skončilo tak výrobní dělení vozíků na elektrické a se spalovacím motorem.  To umožnilo zefektivnit výrobu a nabídnout zákazníkům úplně nové vlastnosti a funkce za tu nejlepší cenu.

Bezpečnost: vozíky mají naklápěcí válce na střeše, zdvihový sloup tak je výborně průhledný. Je také minimalizována šíře „A“ sloupků, což umožňuje skvělý výhled z kabiny. Vozíky mohou být vybaveny aktivními bezpečnostními systémy, včetně vážení nákladu a omezení funkcí v případě, přetížení vozíku.

Digitalizace: nová generace vozíků je v základní výbavě vybavena plnou konektivitou k zabezpečenému cloudu. Funkce vozíků je možné na dálku aktivovat kdykoliv, kdy je zákazník potřebuje.  Zákazník tak nikdy neplatí za to, co nepotřebuje.

Ekologie: pohon i na alternativní paliva.

Komfort: řidičům přibylo 10 cm místa nad hlavou v již tak prostorných kabinách vozíků Linde.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest