Kategorie: Technická a technologická inovace roku
Inovace
18

Přihlašovatel: Gebrüder Weiss spol. s r. o.

Nový oWMS systém nám umožní lépe řídit tok zboží a zvýšit kvalitu log. služeb. Jeho ovládání je intuitivnější, umožňuje vizualizovat jak pohyby zboží, tak obsazenost jednotlivých pozic a poskytuje i přehledný reporting.

Čím přesnější a úplnější jsou informace o jednotlivých kusech, včetně jejich rozměrů, vlastností, zvláštním režimu nebo četnosti jejich expedice a datu exspirace, tím vyšší jsou možnosti pro optimalizaci jednotlivých skladových procesů. Přesné údaje a dobře postavený systém mají pozitivní vliv i na zvyšování efektivity využívaných kapacit a zkracování času procesu.

Tyto údaje poskytuje specialistům skladové logistiky firmy Gebrüder Weiss „orange Warehouse Management System“ (oWMS).

Nově implementovaný systém umožňuje fulltextové a intuitivní vyhledávání, monitoruje přesnou polohu zboží ve skladu v jakýkoliv okamžik od příjmu až po výdej, systém sám řídí tok zboží ve skladu. Oblast zboží kategorie ADR je díky oWMS monitorována velmi detailně, přesně a přehledně.

K dalším výhodám oWMS patří také automatizované shromažďování údajů, které umožňuje zpětný přehled a zjednodušený reporting. Uživatel má možnost individuální úpravy dialogového okna, a to i na úrovni zákazníka. Pro jakoukoli položku lze uložit neomezený počet verzí balení, které může skladový manipulant vybírat přímo na skeneru, a to jak na příjmu do skladu, tak při expedici zásilky. Uživatel může rovněž vstoupit do virtuálního skladu a prohlédnout si konkrétní segmenty na úrovni jednotlivých úložných regálů, bloků a sekcí – oWMS poskytuje přehled aktuálního využití skladové kapacity včetně grafického zobrazení. oWMS je komplexní a transparentní „scan-chain“ pro veškeré procesy.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest