Nový přístup k udržitelné výstavbě v logistických realitách

Kategorie: Inovace v logistických realitách

Inovace #3

Přihlašovatel: Panattoni

Distribuční centrum Real Digital v Panattoni Parku Cheb South

Mezi nejinovativnější počin v logistických realitách v ČR, ale v případě Panattoni Parku Cheb South i v celosvětovém měřítku, lze rozhodně považovat zařazení udržitelnosti jako základního pilíře výstavby. U udržitelnosti nejde jen o jeden projekt, jde o celý inovativní koncept, změnu myšlení a přístupu k výstavbě logistických realit. Díky tomuto progresivnímu přístupu se staviteli logistických a průmyslových realit Panattoni podařilo vystoupat na světové žebříčky. Nejnovějšího inovativního úspěchu v oblasti logistických realit se podařilo dosáhnout revitalizací brownfieldu a realizací světově „nejzelenější“ industriální budovy podle certifikace BREEAM 2016 International New Construction.

Budova pro e-commerce společnost Real Digital v Panattoni Parku Cheb South se už v průběhu přípravy stavby stala pilotním projektem řady realitních inovací. Pro její stavbu si Panattoni vybral opuštěný brownfield v areálu bývalých Strojíren Cheb.

Budova používá nejmodernější technologie pro udržitelnost od fáze stavby až po její provoz. Díky tomuto přístupu budova získala světové prvenství v oblasti průmyslových staveb s nejvyšší úrovní certifikace BREEAM Outstanding s hodnotou 90,68 % v rámci industriálních staveb. Toto skóre budovu Real Digital dokonce zařadilo na první příčku všech certifikovaných industriálních budov na světě.  Již při demolicích se podařilo dosáhnout rekordního podílu recyklace odpadu a jeho znovuvyužití v rámci stavby, byl vytvořen inovativní systém pro jímání a znovuvyužití dešťové vody pro splachování toalet, budova má venkovní work-out a relax zónu, stavební prvky jsou z udržitelných materiálů s environmentálními certifikáty (EPD), průmyslová budova má venkovní předokenní žaluzie a k vysokému hodnocení přispělo i změření kvality vnitřního prostředí.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest