Kategorie: Projektová inovace roku
Inovace
11

Přihlašovatel: Geis CZ s.r.o.

Původní stav: Sklad s regály, picking podle papírové objednávky, bez skeneru. Inovace: Kompletní návrh layoutu nového skladu, vybavení, toku zboží a IT řešení.

Rozměrově velké artikly jsou uloženy v regálovém systému. Menší artikly jsou naskladněny v třípatrovém policovém systému o půdorysu 3 000 m² se 75 000 skladovacími pozicemi, který je osazen automatickým sorterem.

Chaotické uložení typově odlišného zboží na jedné pozici (např. tričko-kniha) velmi urychluje picking. Objednávky se začínají vychystávat v nejvyšším patře systému. Zaměstnanci jsou vybaveni mobilními terminály s prstovými skenery, které jim mimo instrukcí k vypickování objednávek ukáží přesný obrázek právě pickovaného kusu (překonání jazykových barier – snížení chybovosti). Skener sorteru „posílá“ rozpracovanou objednávku dále (k nejbližší pozici pro doplnění zboží nebo konsolidaci s velkými kusy či přímo k balení). Hotové objednávky směřují automaticky podle typu dopravce a směru výdeje ke konkrétním balícím stolům. Zkontrolované a zabalené objednávky posílá sorter k příslušným rampám.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest