Kategorie: Inovace v logistických realitách
Inovace
3

Přihlašovatel: Eurofrost CB a.s.

Sklad Úžice II doplňuje stávající areál v Úžicích u Kralup nad Vltavou a svými parametry a vybavením je o několik kroků dál než jeho starší bráška. Nejvýznamnější inovací jsou válečkové dráhy, které dopravují palety se zbožím z netradičně řešené trojúhelníkové rampy do mraženého skladu a naopak. Nasazení dopravníků zbaví zaměstnance té nejnáročnější práce, tedy přejíždění mezi chlazenou rampou a mrazákem. Nad dopravníky se nacházejí přechodové komory, které spoří energii tím, že ven neutíká zima a dovnitř se nedostává vlhkost.

Sklad samotný je vybaven regálovým systémem od Toyoty a je od počátku připravován pro nasazení autonomních vozíků, které jsou zatím stále ve vývoji.

Významnou proměnou prošla také koncepce administrativní budovy, která je u tohoto skladu řešena tak, aby oddělila administrativní část od běžného provozu. Na tuto změnu navazuje lépe uspořádané zázemí pro skladníky i pro řidiče, aby byl dosažen co nejlepší komfort pro zaměstnance a zároveň se zabránilo přístupu nepovolaných osob do míst jim zapovězených.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest