Manuální brzda nákladních vozidel – PowerLock 503

Kategorie: Technická a technologická inovace roku

Inovace #13

Přihlašovatel: TYROS Loading Systems CZ

Technologická novinka PowerLock 503 představuje špičkovou verzi manuálního systému pro zabrzdění nákladních vozidel, který zabraňuje předčasnému odjezdu vozidla nebo „popojetí“ vozidla nebo přívěsu. Předchází se tak nebezpečným situacím, které mohou nastat při nakládce/vykládce zboží. PowerLock 503 zablokuje kamión nebo přívěs nanejvýš bezpečným způsobem. Zařízení se vyznačuje jednoduchou obsluhou a odolností proti poruchám. Masivní konstrukce zajišťovací brzdy je integrovaná do naváděče kol, čímž se kamión uvede do vycentrované pozice před nakládacím/vykládacím místem. Zabrání se tak poškození a proces nakládky a vykládky se zjednodušuje.

Zajišťovací brzda se ovládá ručně, pomocí výsuvné páky, která umožňuje snadné umístění blokovacího ramene před kolo. Světelné kontrolky pod pákou jasně ukazují, zda je blokovací rameno správně umístěno a zablokováno. Systém obsahuje venkovní semafor a uvnitř budovy ovládací panel vybavený přehlednými světelnými kontrolkami, které informují obsluhu, že je vozidlo bezpečně zabezpečeno.

Při propojení PowerLock 503 s průmyslovými vraty a/nebo vyrovnávacím můstkem, není možné odblokovat vozidlo během nakládání/vykládání.

Tento manuální systém tak doplnil plně automatickou a hydraulickou variantu zádržného systému PowerLock 505.

Trvalé zajištění bezpečnosti nakládací rampy

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest