Kategorie: Technická a technologická inovace roku
Inovace
17

Přihlašovatel: Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

Linde Energy Management je služba, která pomáhá provozovatelům skladů minimalizovat náklady na energie a palivo pro pohon manipulační techniky a zlepšovat životní prostředí ve firmách a jejich okolí. Na začátku je provedena vstupní analýza a u elektrických vozíků také několikadenní monitoring odběru energie potřebné pro nabíjení. Na základě naměřených dat je provedena simulace provozu, která ukáže, který z dostupných druhů pohonu vychází pro konkrétní provoz nejúsporněji. Srovnání je provedeno pro pohon na motorovou naftu, CNG, LPG, Li-Ion baterie, Pb baterie a palivové články (H2).

Významnou součástí Linde Energy Managementu je řešení eliminace odběrových špiček prostřednictvím optimalizace provozu a akumulace energie. Linde Energy Management dále řeší regeneraci olověných trakčních baterií, dodávku plnicích stanic pro CNG a H2.

Zcela jedinečnou výhodou Linde Energy Managementu je, že doporučí nejvýhodnější druh pohonu bez ohledu na technologické limity, protože vozíky Linde jsou dodávány ve variantách pro všechny druhy pohonu, řešení jsou ověřená a vyzkoušená a to včetně dnes velmi často skloňovaného pohonu na vodík – palivové články.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest