Kategorie: Inovace v logistických realitách
Inovace
2

Přihlašovatel: Panattoni Europe

Nová hala obsahuje celou řadu inovací a inovativních technologií s přihlédnutím na vysokou kvalitu čistoty vnitřního prostředí, šetrnosti k životnímu prostředí i naplnění specifických požadavků logisticky farmaceutických výrobků. Součástí budovy je i pobočka plně vybavené lékárny.

Projekt byl zrealizován v souladu s mezinárodní certifikací BREEAM nejnovější verze 2016 a ihned po dokončení byl certifikován jako nejzelenější budova v Česku napříč všemi segmenty nemovitostí. Budova dosáhla úrovně Excellent a nejvyššího skóre v ČR 82,4%.

Jedná se o budovu, kde se nachází 2 provozy s různým režimem, které od sebe musí být fyzicky a provozně oddělené – farmaceutický e-shop a zásobování nemocnic a lékáren.

Plně automatizovaný sklad farmaceutických výrobků, který má vysoké požadavky na udržení kontrolované teploty pro zajištění kvality léčiv a správné distribuční praxe

Unikátem tohoto projektu jsou speciální nakládací doky pro dodávky Mercedes Sprinter, které jsou speciálně tvarované podle zadních dveří tohoto typu vozidla. Pro zajištění těsnosti a zabránění úniku tepla a tepelných šoků léků během nakládky a vykládky zboží. Toto unikátní řešení bylo realizováno jako první v ČR a teprve druhé v Evropě.

Veškeré nakládací doky jsou vybaveny vzduchovou clonou pro zabránění úniku tepla z chlazených prostor.

Vysoké nároky na čistotu prostředí unikátní v oblasti logistických nemovitostí klade instalace umývárny laboratorního skla či tzv. „opiátovna“ – místnost pro skladování opiátů. V rámci haly je i lednice a mrazák či speciální místnost pro skladování hořlavin

V budově se také nachází přípravna léčiv a laboratoř, kde je intenzita LED osvětlení navýšena na 1000lux

Součástí exteriéru budovy je i biotop (habitat) „Ještěrkárium“ – kulaté kamenné rotundy lákají potenciální obyvatele z živočišné říše, zejména ještěrky, slepýše, žáby a drobný hmyz jako samotářské včely, pavouci a brouci. Tyto zídky tvoří malý ekosystém, mnoho živočichů zde hledá i potravu.

Nadstandardní přístup pro podporu nízko emisní dopravy a to formou realizace barevně odděleného cyklopruhu v rámci průmyslového parku, instalace 29 cyklo-stojanů do osvětleného přístřešku a zavedení car-sharingu, tj. vyhrazených míst pouze pro spolujízdu

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest