• IMG_0195.jpg
  • Kiekert-soumrak.jpg
  • Kiekert_Technologiefuehrer-Grossserienmontage_Produktion1_326dpi.jpg

Kategorie Projektová inovace roku
Inovace 12/20

Přihlašovatel: Kiekert-CS

Cílem projektu bylo snížit množství materiálu ve výrobě, rovnoměrně rozvrhnout tok materiálu ze skladu do výroby v průběhu celého dne, zefektivnit práci mistrů na výrobních linkách, snížit množství neproduktivních hodin potřebných pro změnu výroby a snížit riziko inventurních rozdílů na výrobních linkách.
Unikátnost projektu spočívá v jeho komplexitě, kdy spojuje dohromady procesy zpracování objednávek od zákazníka, vytvoření výrobního plánu, kontrolu dostupnosti jednotlivých dílů pro výrobu až po plynulé objednávání a vychystávání materiálu ze skladu.
Díky úpravě a vytvoření nových transakcí v SAP se objednávky od zákazníků automaticky převádějí do výrobního plánu. Systém dle zadaných pravidel řadí zakázky tak, aby docházelo k minimalizaci času potřebného pro změnu výroby se 100% dodržením termínů požadovaných zákazníky a plným využitím pracovní doby linky. Dle takto vytvořeného výrobního plánu posílá SAP příslušné požadavky do automatického skladovacího systému. Ten je setřídí podle jednotlivých výrobních linek a vychystá až na válečkovou dráhu. Odtamtud již materiál odjíždí pomocí milkrunu, výtahu nebo interní dopravy k výrobním linkám.

Vaše hodnocení (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest