Kategorie: Inovace v logistických realitách
Inovace
1

Přihlašovatel: Prologis

Budova 3 v Prologis Park Prague-Airport sestává z 27 370 metrů čtverečních vysoce moderních logistických prostor postavených na míru pro EYELEVEL a 11 250 metrů čtverečních spekulativní výstavby. Budova má světlou výšku 12 metrů.

V květnu 2019 získala akreditaci BREEAM na nejvyšší úrovni „Outstanding“ s celkovým skóre 88,3 %. Prologis dodal budovu efektivně nakládající s energiemi, mimo jiné díky využití inteligentního měřicího systému a LED osvětlení, jež zajišťuje nízké provozní náklady a poskytuje zdravé pracovní prostředí. Použitím moderních sanitačních zařízení a systému rekuperace dešťové vody pro splachování WC se v budově snížila denní spotřeba pitné vody o 83,5 % a spotřeba primární energie o 54 %. Rozvod vody je rovněž vybaven systémy detekce úniku. Veškeré kancelářské prostory jsou vybaveny tepelnými čerpadly a podlahovým vytápěním, které je jediné svého druhu.

Optimalizaci podmínek pro uživatele zajistila studie tepelného komfortu. Budova poskytuje dostatek přirozeného denního světla, čerstvého vzduchu, který dovnitř proudí otevíratelnými okny, zajišťuje nízkou úroveň hluku a v použitých stavebních materiálech byl eliminován obsah znečišťujících látek. Stavební materiály a interiérové prvky byly vybírány na základě analýzy životního cyklu beroucí v potaz pořizovací náklady materiálů i provozní náklady, včetně nákladů na likvidaci.

Zaměstnanci jsou podporováni ve využívání alternativních dopravních prostředků. K dispozici jsou zastřešené prostory pro úschovu kol a zázemí s uzamykatelnými skříňkami, sprchami a šatnami. Značné množství parkovacích míst je vyhrazeno pro spolujízdu. Budova je vybavena nabíjecími stanicemi pro elektromobily.

Vaše hodnocení je (1 je nejhorší, 10 je nejlepší):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest