Kategória Technická a technologická inovácia roku
Inováci
a 1/13

Prihlasovateľ: SSI Schäfer Systems International s.r.o.

V roku 2018 uviedla spoločnosť SSI Schäfer na trh novú generáciu autonómnych vozíkov AGV WEASEL®  určených na automatizovanú prepravu drobného materiálu. Flexibilný systém WEASEL® zaručí efektívnu, bezpečnú a rýchlu dopravu prepraviek, kartónov a zaveseného tovaru s nosnosťou do 35kg. Rozmer ložnej plochy AGV je vhodný na štandardizovanú prepravku 600 x 400 mm. Celkový rozmer AGV je 810 x 420 mm a má polomer otáčania 600 mm. Tieto vlastnosti ho predurčujú na implementáciu a efektívnu prevádzku aj v stiesnených priestoroch výrobných a skladových hál. Systém dosahuje rýchlosť 1 m/s na trasách so sklonom až 20 percent.

Veľkou výhodou AGV WEASEL® je jeho navigácia. Trasa AGV je vytýčená páskou na podlahe ktorú je možné jednoducho prispôsobovať podľa meniacich sa potrieb klienta. Pod páskou sú umiestnené RFID tagy a tie navigujú vozík, t.j. predávajú pokyn na zastavenie, odbočenie, spomalenie či zrýchlenie.

Nie je tak potrebné mapovať celý sklad GPS bodmi a náročne programovať trasu AGV.

Klient dostáva k AGV riadiaci systém, tzv. Fleet controller ktorým je schopný riadiť celý systém. Programuje ním trasu, riadi počet AGV, nastavuje rýchlosť v jednotlivých segmentoch trasy, riadi miesta nakládky a vykládky. Prepojenie AGV vozíkov a Fleet controlleru zabezpečuje 5 GHz WIFI sieť a program sa inštaluje na bežný PC.

Samozrejmosťou je štandardný bezpežnostný systém, tzv. Safety Concept. Tento má tieto výhody:

  • Kontrola hmotnosti nákladu a možnosť obmedziť rýchlosť pri väčšej záťaži
  • Svetielka na čele indikujú smer jazdy
  • Infračervené snímače monitorujú trasu na podlahe a je možné nastaviť ich rozptyl
  • Snímače ihneď AGV zastaviaak zistia prekážkuv ceste
  • Možnosť prepojenia Fleet controlleru s EPS budovy

Môže mať prevádzkovú dobu až 16 hodín pri použití dobíjacích kontaktov priamo v podlahe. Šetrí tak prevádzkovateľovi čas aj priestor.

Nakládka a vykládka tovaru prebieha ručne, poloautomaticky alebo automaticky, vždy podľa konkrétnych požiadaviek klienta. Tieto stanice je možno prepojiť s dopravníkovým systémom klienta a zabezpečiť tak plno automatizovanú intralogistiku.  Implementácia systému je možná bez narušenia prevádzky klienta.

Vaše hodnotenie (1 je najhoršie, 10 je najlepšie):

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest