Metrans rozšiřuje flotilu lokomotiv Siemens Vectron MS

Prvního prosince 2021 převzala společnost Metrans, dceřiná společnost Hamburger Hafen und Logistik, další dvě vícesystémové lokomotivy Siemens Vectron MS, které v rámci opce z roku 2019 objednala v roce 2020. Metrans se stále více spoléhá na vlastní trakci a v současnou chvíli disponuje 14 lokomotivami Vectron MS. Postupná dodávka dalších šesti vozidel bude ukončena na jaře 2022. Nasazení nových lokomotiv je plánováno v rámci přeshraničního provozu v regionu střední a východní Evropy.

„Společnost Metrans se stala provozovatelem největšího počtu elektrických lokomotiv Vectron MS v České republice a přispívá tak signifikantně k dekarbonizaci dopravy v regionu střední a východní Evropy, kde jsou lokomotivy nasazovány. A to především z důvodu jejich interoperability, šetřící čas i náklady při přejezdech hranic jednotlivých států.“ říká Roman Kokšal, generální ředitel Siemens Mobility Česká republika, a dodává: „Lokomotivy budou dodány s vlakovým zabezpečovačem ETCS podle základní specifikace 3.“ Ve srovnání se základní specifikací 2, která je v současné chvíli používána ve většině zemí, nabízí ETCS se základní specifikací 3 mnoho nových funkcí. Mimo jiné byl implementován obecně použitelný model brzdové křivky.

Lokomotivy mají výkon 6400 kW a dosahují maximální provozní rychlosti 160 km/h. Jsou schváleny pro provoz v České republice, Maďarsku, Německu, Polsku, Rakousku, Slovensku a nově i ve Slovinsku a Rumunsko. Do budoucna je možný upgrade systému pro provoz v Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku.

Společnost Siemens Mobility dosud prodala více než 1137 lokomotiv Vectron, včetně 746 lokomotiv Vectron MS, 56 zákazníkům v 16 zemích. Flotila lokomotiv Vectron dosud najela více než 490 milionů kilometrů. Lokomotivy založené na platformě Vectron jsou schváleny pro provoz ve 20 evropských zemích (Rakousku, Belgii, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Nizozemí, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku, Švédsku, Švýcarsku, Turecku a Dánsku).

Metrans Rail je licencovaným dopravcem pro Českou republiku a Slovensko s platným bezpečnostním osvědčením. Jako dceřiná společnost Hamburger Hafen und Logistik zajišťuje společně se sesterskými společnostmi skupiny Metrans přepravy i v Německu, Rakousku, Polsku a Maďarsku, případně se smluvními partnery v dalších zemích Evropy. Děje se tak jednou lokomotivou napříč celou Evropou bez nutnosti přepřahu na hranicích, což snižuje časové i finanční nároky na přepravu.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest