Vylepšené chytré brýle dynaEdge pro asistovanou realitu

Dynabook Europe oznamuje aktualizaci svého řešení dynaEdge AR (Asistovaná Realita) a představuje chytré brýle nové generace dynaEdge DE200, které jsou součástí mobilního systému pro edge computing s operačním systémem Windows 10/11 Pro.

Trh zařízení pracující s technologiemi edge computingu se za poslední rok výrazně zrychlil, a to zejména kvůli probíhající pandemii covid-19. Nyní považuje nákup zařízení pro edge computing za důležitější než před pandemií více než polovina (52 %) IT pracovníků s rozhodovací pravomocí (zdroj: výzkum společnosti Dynabook najdete zde: The Hybrid Shift: Managing an increasingly remote workforce.). Většina zaměstnanců (70 %) se domnívá, že asistovaná realita mírně nebo dokonce významně ovlivní jejich odvětví (měřeno pomocí Mobile Mark 2018).

AR je vnímána jako nejpřevratnější nově vznikající technologie a řadí se před AI, IoT či oblast kybernetické bezpečnosti (podle GlobalData). To vše vede k úvahám o inovacích a zavádění infrastruktury edge computingu. Také IDC předpokládá do roku 2024 nárůst počtu aplikací využívající výpočty na okraji sítě o 800 %.

Nové brýle dynaEdge AR jsou podle výrobce navrženy tak, aby podnikům v dnešním neustále se vyvíjejícím pracovním prostředí poskytly lehké řešení, hands-free funkce pro mobilní práci a lepší efektivitu, konektivitu i zabezpečení. Urychlují diagnostické i servisní činnosti, sdílení informací, usnadňují spolupráci, sběr a zpracování dat i na těch nejvzdálenějších místech.

Vylepšení, jako je implementace 4G LTE či procesorů Intel Core 11. generace a Edge AI, umožňují dosáhnout mobility při zachování bezpečnosti ve firemním prostředí pomocí zabezpečeného operačního systému samotného zařízení:

– Rychlejší připojení díky integraci 4G LTE: Všude, kde je signál 4G, lze nyní pracovníky připojit bez nutnosti tetheringu pomocí telefonu nebo spoléhání na dostupný signál WiFi.

– Inteligentní vidění s Edge AI: Edge AI Engine zlepšuje zobrazovací vlastnosti kamery pomocí stabilizátoru obrazu, úpravy jasu a sledování objektu. Umožňuje také dokončení zpracování video streamů dříve, než příjemce obdrží obraz. Kromě toho zpracovává AI Engine tok z kamery do DE200 a spouští software, jako například virtuální kamera. Edge AI lze začlenit i do vlastních softwarových řešení vyvinutých zákazníky.

– Vylepšené nabíjení a výdrž baterie: brýle vydrží pracovat na baterii až 6,5 hodiny a mají univerzální nabíjecí konektor UCB type-C, který navíc umožňuje využít volitelnou powerbanku. Díky tomu lze dosáhnout u pracovníků v první linii celodenního provozu.

– Zvýšený výkon: Výkon umožňuje implementace procesorů Intel Core i3, i5 a i7 11. generace.

– Zabezpečení: Systém dynaEdge DE200 běží na Windows 10/11 Pro a podporuje Active Directory ve spojení s dvoufaktorovou autentizací včetně využití PIN a otisku prstu pro zabezpečení dat uživatele. Klasifikace dat přímo v zařízení umožňuje zvolit, jak budou pořízená data sdílena, což je zásadní problém mnoha průmyslových odvětví.

Brýle dynaEdge AR byly vyvinuty pro průmyslová odvětví, jako je výroba, inspekce, logistika, údržba, pohotovostní služby, zdravotnictví či vzdělávání s výrazným zaměřením na pracovníky v první linii a v terénu. Nyní s integrací 4G LTE poskytuje toto řešení možnost rozšíření digitální transformace do ještě vzdálenějších pracovních lokací, například při terénní správě služeb, atrakcí pro návštěvníky či národních parků.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest