Dachser a CharterWay investujú do bezpečnosti v cestnej doprave

Dachser a CharterWay investujú do bezpečnosti v cestnej doprave

Do konca roka 2023 plánuje spoločnosť Dachser vybaviť nákladné vozidlá používané dopravnými spoločnosťami v sieti Dachser systémom „asistenta otáčania“. Tento plán sa vzťahuje na všetky nové nákladné autá na krátke vzdialenosti získané prostredníctvom spoločnosti CharterWay v Nemecku.

Od roku 2024 musia byť všetky novo registrované nákladné vozidlá a autobusy v EÚ vybavené asistenčnými systémami pri otáčaní. Dachser chce v tejto otázke konať včas a podporuje dopravné spoločnosti pri úprave ich existujúcich vozových parkov používaných na prepravu na krátke vzdialenosti. V spolupráci so spoločnosťou Mercedes-Benz CharterWay vybaví spoločnosť Dachser všetky novo zakúpené nákladné vozidlá na krátke vzdialenosti používané v sieti Dachser aj asistenčným systémom na otáčanie. Asistent otáčania je už niekoľko rokov súčasťou štandardnej výbavy nových diaľkových vozidiel.

„Používanie asistenčných systémov pri odbočovaní podporuje vodičov nákladných vozidiel a znižuje riziko nehôd v mestskej premávke,“ hovorí Alexander Tonn, COO Road Logistics Dachser. „Na modernizácii výstražných systémov pracujeme od roku 2019 a v spoločnosti CharterWay sme našli partnera, ktorý chce tiež aktívne podporovať bezpečnosť na cestách. Týmto krokom výrazne investujeme do ochrany cyklistov a chodcov a zvyšujeme bezpečnosť na cestách.“

Vybavenie 450 nákladných vozidiel asistenčnými systémami

Po úspešnom pilotnom projekte v logistickom centre v Hamburgu, v rámci ktorého bolo v roku 2020 touto technológiou vybavených 80 vozidiel, firma Dachser teraz spolupracuje so spoločnosťou CharterWay na modernizácii všetkých vozidiel, ktoré práve schádzajú z montážnej linky.

Tieto vozidlá bude Dachser používať na prepravu na krátke vzdialenosti a budú vybavené asistenčným systémom na otáčanie BVS 71000 od spoločnosti Dometic. V dôsledku toho sa odteraz do konca roka 2023 dostane na cesty ďalších 370 nových nákladných áut s dodatočným bezpečnostným vybavením pre chodcov a cyklistov. Celkové náklady na toto vybavenie budú v plnej miere hradené zo zdrojov DACHSER a CharterWay.

Martin Kehnen, riaditeľ spoločnosti CharterWay Germany, hovorí: „V spoločnosti Mercedes-Benz Trucks kladieme veľký dôraz na bezpečnosť. Zabezpečenie bezpečného pracoviska pre vodičov je rovnako dôležité ako ochrana všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. Preto sme radi, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Dachser na vybavení auta Atego príslušným systémom asistencie pri otáčaní. Ide o súčasť flotily spoločnosti CharterWay. V tomto prípade sa rozhodne zameriavame na zlepšenie ochrany chodcov a cyklistov.“

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest