Garbe začína výstavbu v zelenom parku v Piešťanoch

Garbe začína výstavbu v zelenom parku v Piešťanoch

Garbe Industrial Real Estate GmbH, špecialista na logistické a priemyselné nehnuteľnosti, začína výstavbu 8 000 metrov štvorcových v Garbe Green Parku Piešťany. Do nových priestorov s rozlohou 3 000 metrov štvorcových sa nasťahuje spoločnosť Inalfa, dizajnér, výrobca a dodávateľ strešných okien pre automobilový priemysel. 5 000 metrov štvorcových postaví Garbe špekulatívne a budú k dispozícii na prenájom od mája 2022.

„Výstavba začala krátko po akvizícii pozemku. Inalfa je líder a inovátor vo svojom odbore a sme radi, že môžeme ich rozvoj na Slovensku podporiť,“ povedal Martin Stratov, riaditeľ pre rozvoj obchodu pre Garbe v Českej republike a na Slovensku, a dodáva: „Z projektu máme radosť, pretože stavba zahŕňa rozsiahle zelené riešenia a niektoré sa na trhu objavia vôbec prvýkrát. Budeme stavať aj špekulatívne, pretože tu vidíme potenciál a veríme, že dopyt porastie.“

Garbe Green Park Piešťany je vlajkovou loďou spoločnosti v oblasti udržateľnosti v regióne strednej a východnej Európy. Priamo v parku bude prebiehať recyklácia vody, ktorá bude čerpaná z vlastnej studne. Budovy budú vybavené tepelnými čerpadlami s cieľom minimalizovať uhlíkovú stopu. Na pozemku budú zachované lúky, pôvodné zalesnenie a pribudne miesto na umiestnenie včelích úľov. Inalfa na Slovensku pôsobí už vyše 10 rokov a má viac ako 400 zamestnancov.

„Tešíme sa na nové skladové priestory, ktoré sa nachádza len pár kilometrov od nášho slovenského sídla,“ uviedol Marek Kolárik, plant manager. „Skvelá lokalita a záruka kvality, ktorá na Slovensku v oblasti udržateľnosti nemá obdobu, boli hlavnými dôvodmi, prečo sme sa rozhodli pre spoluprácu s Garbe.“

Garbe Green Park Piešťany sa nachádza 300 m od diaľničného zjazdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Vďaka tejto polohe ponúka jednoduché spojenie na ďalšie trhy nielen v strednej Európe. Zastávka hromadnej dopravy sa nachádza na hranici parku.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest