PPL spouští do provozu samoobslužné výdejní i podací boxy

Společnost PPL spouští do provozu své první samoobslužné výdejní a podací boxy – tzv. PPL Parcelboxy. Příjemci a zákazníci PPL si tak své zásilky mohou vyzvednout nebo poslat kdykoliv dle svých časových možností.

PPL Parcelbox mohou lidé využít nejen pro vyzvednutí zásilek, ale i pro vrácení zboží zpět odesílateli nebo při posílání balíčku jiné fyzické osobě se službou Balík pro Tebe. Parcelboxy jsou instalovány postupně v různých lokalitách napříč Českem, s tím, že v první fázi bude největší počet situován převážně do hustě zalidněných lokalit (Praha, střední Čechy, jižní Morava, krajská města apod.), a to převážně u obchodních center, administrativních budov, na sídlištích či na frekventovaných křižovatkách městské dopravy.

„Do konce června 2022 spustíme do provozu 500 PPL Parcelboxů napříč celou Českou republikou. V dlouhodobých plánech počítáme s dalším navyšováním jejich počtů tak, abychom pokryli potřeby trhu a našich zákazníků,“ říká Petr Horák, CEO společnosti PPL.

PPL Parcelboxy jsou provozovány v režimu 24/7, takže si příjemce může zásilku vyzvednout podle svých časových možností. Tento způsob časové flexibility oceňují hlavně pracující nebo časově vytížení lidé, a to nejen v průběhu celého roku, ale převážně v předvánočním období. Doručení vícero zásilek do výdejního boxu nebo shopu je ekologičtější oproti doručování jednotlivých zásilek až ke dveřím.

K vyzvednutí zásilky stačí zadání PINu, který příjemce obdržel nejen v e-mailu, ale i prostřednictvím SMS. Po jeho zadání dojde k otevření příslušné schránky. Není potřeba stahovat žádnou aplikaci. V současné době každý PPL Parcelbox disponuje 75 schránkami různých velikostí, příjemce si tak zde mohou vyzvednout zásilky až do velikosti 43 cm × 43 × cm × 60 cm (výška × šířka × délka) s max. váhou až do 31,5 kg. Dobírkové zásilky doručené do PPL Parcelboxu lze platit kartou.

Síť výdejních PPL Parcelboxů bude instalována také primárně v blízkosti prodejen řetězce Lidl. „Umístěním PPL Parcelboxů u našich prodejen navíc přinášíme našim zákazníkům další benefit. Ti mohou vyzvednout své balíčky třeba cestou na nákup či skrze PPL Parcelboxy snadným a jednoduchým způsobem vrátit zboží z našeho e-shopu,“ komentuje spolupráci Tomáš Myler, tiskový mluvčí společnosti Lidl Česká republika.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest