Coop rozváží potraviny na jižní Moravě s Dodo

Síť Coop vstupuje do rozvozu potravin. Jako první mohou službu využívat zákazníci na jižní Moravě. Projekt spustil Coop Mikulov a partnerem, který se bude starat o logistiku, je společnost Dodo.  Podle Lukáše Němčíka, ředitele rozvoje a marketingu sítě Coop, je rozvoz potravin krokem, který navazuje na e-shop.

Ten síť spustila minulý rok a je aktuálně spojen s více než 500 prodejnami. V letošním roce by se počet výdejních míst měl rozšiřovat o další zhruba 100 prodejen a celkem by tak měla být služba nabízena ve čtvrtině obchodů.

V rámci rozvozu se firma zatím soustředí především na venkovské oblasti a menší města, kde má nejsilnější pozici. V nabídce rozvozu se budou objevovat regionální produkty a také produkty vlastní výroby.

Právě regionální odlišnosti a nabídka jsou podle Lukáše Němčíka největší konkurenční výhodou služby e-Coop. Skupina bude v návaznosti na zkušenost zvažovat rozšíření rozvozů i v dalších regionech. Služba by měla doplňovat klasické vyzvedávání zboží na prodejnách či v automatických boxech.

„Spoléháme především na naši síť kamenných prodejen. Chceme však vycházet vstříc i specifickým potřebám některých zákazníků,“ komentuje spuštění služby Lukáš Němčík.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest