AlzaBoxy otvorené pre Slovak Parcel Service

AlzaBoxy otvorené pre Slovak Parcel Service

Alza.sk sprístupnila AlzaBoxy najväčšej slovenskej kuriérnej spoločnosti Slovak Parcel Service. Tá sa stáva ďalším externým partnerom, ktorý do AlzaBoxov doručuje zásielky svojich zákazníkov. Najväčší slovenský e-shop pokračuje v otváraní svojej platformy viac ako 150 000 výdajných schránok pre široký e-commerce aj logistický trh.

Alza, ktorá prevádzkuje najväčšiu otvorenú platformu samoobslužných výdajných schránok, do nej privítala prvého externého dopravcu na Slovensku. Slovak Parcel Service začína doručovať zásielky svojich zákazníkov do AlzaBoxov. Otváranie exponenciálne rastúcej platformy tak pokračuje aj mimo Českú republiku.

„Naša distribučná platforma je od začiatku koncipovaná tak, aby sme jej kapacitu dokázali ponúknuť aj ďalším hráčom z trhu e-commerce. Vďaka napojovaniu partnerov, akým je Slovak Parcel Service, získavajú spotrebitelia boxy, z ktorých môžu bezpečne a rýchlo vyzdvihovať takmer všetky svoje online objednávky,“ uviedol Jan Moudřík, riaditeľ expanzie a facility managementu Alza.

„Rozvoj Parcel Shopov je pre nás témou tohto roka. Som veľmi rád, že sa nám podarilo rozšíriť spoluprácu s Alzou, naším stálym klientom, do ďalšej oblasti. Slovak Parcel Service má aktuálne viac ako 350 Parcel Shopov, a vďaka tomuto spojeniu sa toto číslo zvyšuje na takmer tisíc a naši zákazníci si budú môcť svoje zásielky preberať komfortne, bezkontaktne a bez časových obmedzení na ešte väčšom počte miest ako doteraz,“ vysvetlil Ján Ťurek, konateľ Slovak Parcel Service.

„Budovanie otvoreného ekosystému výdajných schránok je ekonomickejšie aj ekologickejšie. Umožňuje nielen efektívne využiť už vytvorenú doručovaciu kapacitu, ale takto širokým otvorením AlzaBoxov sa zníži aj dopravná záťaž, hluk a smog v rezidenčných lokalitách, keď všetci dopravcovia zavezú svoje zásielky do jedného AlzaBoxu namiesto na desiatky jednotlivých adries,“ vysvetlil Jan Moudřík.

Alza prevádzkuje najrobustnejšiu otvorenú platformu výdajných boxov na trhu. Za posledný rok strojnásobila počet AlzaBoxov na aktuálnych viac ako 1 500, z ktorých prevádzkuje na Slovensku cez 400 s doručovacou kapacitou až 1,2 milióna zásielok mesačne. E-shop navyše každý týždeň do siete pripája desiatky ďalších miest a sústredí sa pritom najmä na veľkokapacitné boxy čítajúce 100 a viac výdajných schránok.

Vďaka tomu ich môže zdieľať s ďalšími partnermi, a postupne z nich vytvárať súčasť inteligentnej zdieľanej infraštruktúry pre odber balíkov. Už vlani začala voľnú kapacitu AlzaBoxov využívať logistická spoločnosť Zásielkovňa, od tohtoročnej jari si do vybraných miest môžu svoje nákupy nechať posielať zákazníci Rohlík.cz a tisícom e-shopov schránky sprístupnila spolupráca s integrátorom Balíkobot a jeho platformou Lockers.ai. Na napojení ďalších partnerov v ČR aj SR e-shop naďalej pracuje.

Doručenie pomocou samoobslužných boxov je v Európe na vzostupe vďaka ich rastúcej hustote a vďaka tomu, že zákazníkom e-shopov dávajú flexibilitu, a tak si balíček môžu prevziať bez obmedzenia 24 hodín, 7 dní v týždni. V niektorých krajinách Európy je pomocou boxov doručovaná nadpolovičná väčšina balíkov (napr. Fínsko či Estónsko).

Samoobslužné boxy sú tak budúcnosťou doručovania. Alza je najväčším prevádzkovateľom týchto boxov na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku. AlzaBoxy sú ako otvorená platforma ideálnym riešením pre municipality (viac informácií o umiestňovaní AlzaBoxov v obciach na alza.sk/alzabox). Za posledných dvanásť mesiacov AlzaBoxmi pretieklo viac ako 5 miliónov balíkov.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest