Dachser v Českých Budějovicích bude mít nové prostory ve VGP parku

Dachser Czech Republic podepsal s developerskou společnosti VGP smlouvu o výstavbě na míru v Českých Budějovicích. Nové logistické a kancelářské prostory o celkové ploše téměř 7000 metrů čtverečních vyrostou v nově vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji města. Kolaudace prostor je naplánovaná na jaro příštího roku.

Nová budova ve VGP Parku České Budějovice bude zahrnovat 2000 metrů čtverečních překládkové a přes 4300 metrů čtverečních skladové plochy s kapacitou přibližně 7000 paletových míst. Část skladu bude speciálně upravena pro krátkodobé skladování nebezpečného zboží klasifikovaného dle dohody ADR. Budova bude disponovat 14 nakládacími rampami pro různé typy nákladních vozidel, administrativní část budovy pak nabídne 650 metrů čtverečních pro kanceláře. Počítá se také s využitím dobíjecí stanice pro elektromobily, a to jak nákladní, tak osobní.

„Nové prostory nám umožní komfortní a kvalitní odbavení zásilek v rámci naší sběrné služby a rychlejší odbavení na rampách,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel Dachser Czech Republic, a dodává, „pro zaměstnance připravujeme moderní kancelářské prostory i příjemné denní odpočinkové místnosti a zázemí pro skladové operátory. Výhodou je potom umístění parku, které splňuje naše vysoké nároky jak s ohledem na městskou logistiku, tak i pro naše dálkové linky sběrné služby.“

VGP Park České Budějovice vzniká přímo na okraji města v komerční zóně Světlík s dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. Na asi 37hektarovém pozemku po svém dokončení vyroste areál s více než 126 000 metry čtverečními pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Celkem je v plánu sedm budov ve vysokém standardu s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good.

Zahájení výstavby nové budovy, kdy cca 7000 metrů čtverečních bude realizováno jako build-to-suit do pronájmu společnosti Dachser Czech Republic, bylo na konci října. Dokončení budovy se předpokládá v březnu 2022.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest