Dodo zajistí kompletní rozvoz i picking objednávek pro e-shop Penny

Firma Dodo rozšiřuje divizi Dodo Fresh a nově spolupracuje se společností Penny. V rámci spuštěním zkušebního provozu v Plzni startup přichází i s novou kompetenci pickingu. Pro Penny tak kromě tradiční služby rozvozu zboží obstará i kompletní sestavení objednávek, které zajistí díky rozšíření vlastní kurýrské aplikace.

Dodo Fresh je segment vyčleněný samostatně pro rozvoz potravin. Startup v Česku postupně kompletně přebral například rozvoz nákupů britského řetězce Tesco, o logistiku se kompletně stará online supermarketu Košík.cz a od začátku roku 2021 také novému potravinovému e-shopu Tomato. Nově do portfolia klientů přibyl řetězec Penny.

„Chceme být lidem blíž. Poslední rok a půl změnil nákupní chování lidí a my jim chceme nabídnout alternativu k nákupu v našich kamenných obchodech. Ty vždy byly, jsou a budou pro nás základem, ovšem reagujeme na potřeby a požadavky zákazníků, a proto jsme připravili projekt PennyDomu,“ komentuje start projektu Jens Krieger, generální ředitel Penny.

Zákazníci si na e-shopu mohou nákup objednat až tři dny předem, nejrychleji jim bude zboží doručeno dvě hodiny od objednání. V rámci spolupráce s Penny přichází logistický startup vůbec poprvé i s kompetencí kompletního pickingu objednávek. Za účelem spuštění této služby Dodo vyvinulo vlastní aplikaci, která umožní, aby objednávky na nejbližší prodejně sestavil přímo kurýr, který je následně rozváží. E-shopové objednávky tudíž nijak nenaruší běžný chod kamenného obchodu.

Logistický startup Dodo aktuálně působí prakticky po celé České republice a nákupy vozí také na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku a Bulharsku. Spolupráce s Penny bude v první fází procházet zkušebním provozem v Plzni, následně budou vyhodnoceny možnosti rozšíření také do dalších měst, kde Penny funguje. V současné době pro Dodo doručuje na 1800 kurýrů a vozový park firmy se skládá z více než 800 vozidel s pohonem na CNG.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest