DB Schenker zavádí pravidelnou železniční linku z Číny na trase Si-an-Budapešť

DB Schenker reaguje na nepříznivou přepravní situaci z Asie dalším posílením přímých přepravních kapacit. Z čínského města Si-an proto bude každý týden vypravovat vlakovou linku do Budapešti. Odtud může zboží putovat do dalších evropských zemí včetně České republiky. Hlavní výhodou nové přímé linky je podle firmy zejména odstranění administrativních prodlev při překračování státních hranic a tím pádem i celkové zrychlení toku zboží.

Přímá železniční linka z Číny do Evropy vede přes Kazachstán, Rusko a Ukrajinu až do cílové stanice v maďarské Budapešti. Zásilky, které budou směřovat do České republiky, poslední úsek cesty absolvují po silnici. Standardní 40′ kontejnery jsou vhodné pro téměř všechny druhy přeprav s výjimkou zboží podléhajícímu zvláštním bezpečnostním režimům. Celková doba železniční přepravy je 36 dní a tím pádem má linka potenciál nahradit nedostatečné kapacity v námořní přepravě.

Pro zákazníky toto řešení znamená zejména jistotu v době, kdy přepravní kapacity z Asie dlouhodobě nelze jednoznačně garantovat. Kromě města Si-an tato linka nabídne kontejnerové spojení také se Šanghají a Čching-taem. DB Schenker díky své mezinárodní síti zajistí veškeré přepravní náležitosti a jednání s místními úřady a celníky, čímž zajistí bezproblémovou cestu zboží k evropským zákazníkům.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest