AMR transformujú logistiku v zariadení TE Connectivity

AMR transformujú logistiku v zariadení TE Connectivity

Šesť robotov MiR200 efektívne riadených softvérom MiR Fleet prepravuje suroviny a hotové výrobky v maďarskom závode globálneho dodávateľa do automobilového priemyslu.

Mobile Industrial Robots (MiR), medzinárodný líder na trhu autonómnych mobilných robotov (AMR), oznámil, že spoločnosť TE Connectivity, Tier 2 dodávateľ do automobilového priemyslu, implementovala vo výrobnom zariadení v maďarskom Ostrihome šesť robotov MiR200 s cieľom optimalizovať vnútropodnikovú logistiku.

Flotila robotov MiR výrazne zrýchlila prepravu potrebných surovín a desiatok miliónov elektrických konektorov a zásuviek vyrobených každý deň, čím sa zvýšila produktivita prepravy. Projekt je súčasťou globálnej stratégie zameranej na plnú automatizáciu interných procesov manipulácie s materiálom v zariadeniach TE Connectivity na celom svete.

„Najväčšou výhodou robotov MiR je, že sa môžu pohybovať kdekoľvek bez koľajníc a vodiacich pruhov, takže sa dajú rýchlo preprogramovať tak, aby vyhovovali dynamickému prostrediu našich výrobných závodov,“ povedal Roberto Lu, viceprezident technológie v spoločnosti TE Connectivity. „Závod v Ostrihome je jednou z najdôležitejších lokalít v našom AMR programe. Tím odvádza vynikajúcu prácu a získava cenné skúsenosti s AMR. “

Flotila MiR200 podporuje logistiku

Flotila šiestich robotov MiR200 plní v továrni dva typy úloh s vopred naprogramovanými misiami, ktoré do prevádzky uviedli sami zamestnanci prostredníctvom užívateľsky prívetivého softvéru MiR Fleet. Päť AMR prepravuje suroviny a hotové výrobky medzi skladom a pracoviskami určenými na ďalšie spracovanie.

Šiesty robot sa používa v plne automatizovanom nastavení so špeciálnym, na mieru vyrobeným modulom. Automatická baliaca stanica, ktorá je umiestnená vedľa vstrekovacieho stroja, počíta hotové výrobky a v prípade naplnenia úložného priestoru automaticky privolá robota. MiR200 v rámci svojej misie zdvihne prázdny kôš, nahradí ho plným a prepraví a uloží ho do skladu.

Potom, čo prostredníctvom softvéru MiR Fleet zamestnanec robot nastaví a spustí, nie je už potrebný ďalší zásah človeka. Tento proces je prototypom automatizovaného vysokozdvižného skladového systému testovaného v ostrej prevádzke.

Ľahká implementácia, jednoduchá obsluha

Po bezproblémovom prechode na procesy autonómnej vnútropodnikovej logistiky, spoločnosť TE Connectivity teraz testuje robotické inovácie, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji. Jedným z príkladov je riešenie využívajúce webové kamery a technológiu umelej inteligencie (AI) založenej na strojovom učení.  MiR robot deteguje, či sa v danej oblasti nenachádza iný robot iného typu než AMR, aby tak zabránil možným kolíziám.

„S autonómnymi mobilnými robotmi od MiR máme pozitívne skúsenosti,“ uviedol Gábor Miszler, analytik kontinuálneho zlepšovania v TE Connectivity. „Systém je ľahko použiteľný, flexibilný a extrémne spoľahlivý, pričom roboty nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu.“

Spoločnosť TE Connectivity vytvorila v rámci spolupráce s MiR novú výrobnú divíziu, ktorá má plne využiť schopnosti robotov a automatizovať internú manipuláciu s materiálom.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest