Flotila DHL Supply Chain se rozrostla o nový elektrický truck Volvo

DHL Supply Chain uvádí do provozu další elektricky poháněné nákladní vozidlo ve své evropské flotile. Po nasazení ve Spojeném království se rozroste také česká flotila o nové lokálně bezemisní vozidlo Volvo FL 42 R Electric, které zajistí nezbytný transport mezi pěti sklady ve Středočeském kraji. Za tímto účelem vybudovala DHL Supply Chain v logistickém areálu Prologis Park Prague-Jirny potřebnou infrastrukturu včetně nabíjecí stanice.

Elektromobilita je ideální především do hustě osídlených měst a pro jízdy na krátké vzdálenosti. Přesně takový provozní profil čeká nové Volvo FL 42 R Electric s celkovou hmotností 16,7 tuny, které bude přepravovat zboží a prázdné obaly pro zákazníka DHL Supply Chain mezi pěti sklady ve Středočeském kraji. Vzhledem ke krátkým vzdálenostem mezi jednotlivými provozy ujede elektrické Volvo každý den zhruba 45 km. V celoročním provozu přechod na bezemisní elektromobilitu ušetří pět tun emisí oxidu uhličitého.

Přechod na elektromobilitu vyžaduje přípravu a investice, které přesahují rámec pouhého nákupu elektricky poháněného vozidla. „Naše auta musí být neustále v pohotovosti a připravena na transport. Proto bylo potřeba v našem distribučním centru v Jirnech nejprve vybudovat nabíjecí stanici, abychom mohli nabíjet kdykoli a s dostatečným výkonem,“ vysvětluje Peter Badáň. V případě nového vozidla Volvo je celková kapacita akumulátorů 265 kWh. Rychlé nabíjení bude zajišťovat nová nabíjecí stanice Alpitronic Hypercharger s nabíjecím výkonem 75 kW.

Specifikace nákladního vozidla Volvo FL 42 R Electric

Celková hmotnost: 16,7 t

Komponenty: 4x lithium-iontové trakční akumulátory, 265 kWh (BOL), 600 V

NMC (nikl-mangan-kobalt) články

Výkon motoru: 130 kW souvislá jízda / 185 kW max., maximální moment: 425 Nm

Dojezd: v režimu distribuce přibližně 230 km v závislosti na podmínkách provozu

Regenerativní motorová brzda

Reduktor se dvěma rychlostmi vpřed a 1 vzad

Komplet spoilery

Tempomat s ovládáním na volantu

Klimatizace

Vzduchové odpružení přední i zadní nápravy

LED osvětlení

Adaptivní tempomat, nouzová brzda, systém varování před kolizí, LKS – hlídání jízdního pruhu

Vozidlo je vybaveno online systémem Volvo Connect.

Nástavba: Marmont

Skříňová nástavba FerroFoam.

Hydraulické čelo zasouvací Dhollandia DH-SM.15

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest