Spoločnosť Beiersdorf AG vsádza pri zásobovaní výroby v novom výrobnom závode na odbornosť STILL

Spoločnosť Beiersdorf AG vsádza pri zásobovaní výroby v novom výrobnom závode na odbornosť STILL

Spoločnosť Beiersdorf AG buduje v Seehausene pri Lipsku vysoko moderné centrum na výrobu kozmetických produktov. V návrhu koncepcie a v realizácii zásobovania výroby a skladu vsadila v komplexnom miliónovom projekte na odbornosť spoločnosti STILL. V náročnom výberovom konaní sa intralogistický koncern presadil s tímom expertov na intralogistiku a automatizáciu.

Ide o prvý spoločný veľký projekt dvoch tradičných spoločností z Hamburgu. V šesťmesačnom výberovom konaní presvedčili špecialisti a špecialistky zo spoločnosti STILL okrem iného bohatými skúsenosťami vo vnútropodnikovej logistike a fundovanými odbornými znalosťami v automatizácii logistických procesov. Spolu so spoločnosťou STILL bude zapojená aj sesterská spoločnosť z koncernu KION, spoločnosť Dematic. Tá v rámci tohto projektu dodá prepravný systém paliet, ktorý vzájomne prepojí všetky subsystémy.

Produktívne partnerstvo so silnou orientáciou na riešenia
„Myslím, že okrem odbornej koncepcie sme zabodovali predovšetkým našou orientáciou na riešenia a konštruktívnou tímovou prácou so zákazníkom a jeho projektovým partnerom,“ hovorí Florian Kratzer, International Key Account Manager Automated Solutions. Potvrdzuje to aj logistický tím spoločnosti Beiersdorf: „Komunikácia bola od začiatku otvorená, rešpektujúca a intenzívne zameraná na výsledok. Tím nám predstavoval stále nové alternatívne prístupy a pri plánovaní predkladal kompetentné návrhy. Tieto konštruktívne diskusie a vynikajúce poradenstvo rozhodujúcim spôsobom prispeli k nášmu rozhodnutiu, že sme si za partnera vybrali spoločnosť STILL. Veľmi sa tešíme na našu ďalšiu spoločnú prácu.“

Zvýšenie kapacity vďaka automatizovanému zásobovaniu výroby
Novostavba v blízkosti Lipska patrí k najväčším investičným projektom spoločnosti Beiersdorf v Európe. Aby výrobný závod dlhodobo vyhovoval požiadavkám budúcnosti, mali by byť procesy zásobovania výroby integrované podľa najnovších štandardov efektívnej organizácie skladu. Rozhodujúci význam má pritom automatizácia: O plynulý materiálový tok sa starajú prepravné systémy bez vodiča v dokonalej súhre medzi sebou aj s manuálne ovládanými strojmi a inteligentnými prvkami skladu – bolo tak možné zvýšiť produktivitu, optimalizovať procesy, znížiť náklady a zvýšiť kapacity.

„Projekty takejto veľkosti nie sú v Nemecku na dennom poriadku. Špecialistom, ako sme my, prinášajú možnosť poskytnúť celé spektrum know-how,“ vysvetľuje Florian Kratzer. „O to viac nás teší, že môžeme byť partnerom v tomto inovačnom projekte v tak štrukturálne dôležitej pobočke, ako je Lipsko.“

Šikovná súhra všestranných komponentov prináša maximálnu efektivitu
Konkrétne ide o príjem tovaru, kontrolu kvality, vnútropodnikovú prepravu a zaskladnenie prichádzajúceho materiálu, v ďalšom priebehu potom aj o jeho vyskladnenie a ďalšiu prepravu do výroby. Spoločnosť STILL pre tieto úlohy navrhla v úzkej spolupráci so spoločnosťou Beiersdorf komplexne integrovaný systém. V príjme tovaru a expedícii sa používajú manuálne elektrické vysokozdvižné vozíky a skladová technika STILL.

Prepravná technológia koncernovej sestry Dematic zabezpečuje napojenie príjmu tovaru na sklad s úzkymi uličkami, v ktorom pracuje šesť plne automatizovaných regálových vozíkov STILL MX-X iGo systems. Okrem toho prepravná technika zabezpečuje prepravu materiálu zo skladu s úzkymi uličkami do výroby, kde tovar preberá šesť vysokozdvižných vozíkov STILL EXV iGo systems. Tie poskytujú plne automatizovanú prepravu k výrobným zariadeniam spoločnosti Beiersdorf.

„Veľkou výzvou projektu je už jeho objem a z toho vyplývajúca rozmanitosť,“ vysvetľuje Florian Kratzer. „Máme tu ťažké bremená rôznych rozmerov, vysoké regály a dlhé trasy, ktoré sa musia rýchlo a bezpečne prekonať.“ Nainštaluje sa preto asi 140 metrov prepravných systémov a použije asi 25 manuálnych a automatizovaných vozíkov. Bolo potrebné zohľadniť rad rôznych nákladových jednotiek s hmotnosťou až 1 250 kilogramov na kus a v plne automatizovanom sklade s úzkymi uličkami umožniť výšku zaskladnenia až 12,7 metra.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest