Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

Společnost PKP Cargo International ze skupiny PKP Cargo se podílí na nové přímé železniční lince, která spojuje turecký přístav Halkali na evropském břehu Instanbulu a nedávno otevřený terminál v Kolíně. Společnosti skupiny realizují pro tureckého poskytovatele logistických služeb na bázi intermodálních řešení Mars Logistics přepravu na maďarském, slovenském a českém úseku. Vlaky budou převážet především díly pro automobilový průmysl.

První vlak vyjel z Halkali 20. června a do Kolína dorazil ve čtvrtek 24. června, na zpáteční trasu vlak vyjel v sobotu 26. června s příjezdem do Halkali ve čtvrtek 1. července. Frekvence přeprav je nyní jednou týdně, ale ke konci srpna bude navýšena na tři vlaky za týden, jak plánuje společnost Mars Logistics.

Náklad tvoří především turecké zboží ze segmentu automotive, ale v 45stopých kontejnerech a doplňkově výměnných nástavbách se budou převážet i produkty chemického nebo textilního průmyslu. Český Kolín byl vybrán, protože se zde nachází velké množství zákazníků automobilové průmyslu.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest