Gebrüder Weiss rozšiřuje pobočky v Česku a na Slovensku

Společnost Gebrüder Weiss pokračuje v posilování své pobočkové sítě ve střední Evropě. Rozšiřování logistických areálů v České republice a na Slovensku nebo plány na rozšíření služeb Home Delivery v Maďarsku dokládají, že středoevropský prostor má potenciál k růstu.

„Rozšíření našich dvou největších poboček v České republice v Jenči u Prahy a Syrovicích u Brna jsme zahájili letos na jaře, před začátkem podzimní přepravní špičky je již chceme plně využívat,“ uvádí Harald Prohaska, country manager Gebrüder Weiss ČR.

Rozšiřování kapacity poboček Gebrüder Weiss vychází z dlouhodobých plánů logistické společnosti a souvisí s rostoucím počtem zásilek. Nárůst B2C zásilek začal loni na jaře a pokračoval až do přelomu dubna a května letošního roku. Se znovuotevřením maloobchodů začal stoupat i objem zásilek B2B. Letos na konci června objem všech přepravovaných zásilek překračoval hodnoty z nejsilnějších měsíců vánoční sezony. Další rekordní čísla objemu a počtu zásilek očekává Gebrüder Weiss v ČR na podzim a před Vánocemi.

„Celková manipulační a skladová plocha jenom na pobočkách v Jenči a Syrovicích naroste na 30.600 metrů čtverečních. Společně s novými vykládkovými rampami tak budeme schopni odbavit vyšší počet zásilek, a to dokonce v kratším čase než doposud. Pomohou nám k tomu i nové rampy uzpůsobené také k nakládce menších vozidel – právě ta se nejčastěji využívají k doručení zásilek koncovým zákazníkům,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Výstavba na Slovensku

V Senci u Bratislavy bude od poloviny léta 2021 v provozu rozšířený logistický objekt s novou administrativní, logistickou i skladovou částí. Areál se rozšířil zhruba o 20 000 metrů čtverečních. Druhá nevětší investice Gebrüder Weiss od roku 2013 na Slovensku přinese rozšíření prostor o 5000 metrů čtverečních v logistickém skladu, o 2200 metrů čtverečních v oblasti překládky a také o 500 metrů čtverečních v administrativní části. Další možnost rozšíření skladů o 10.000 metrů čtverečních zůstává prozatím v rezervě. Společnost se i na slovenském území rozhodla pro další expanzi, aby mohla nadále nabízet vysoký standard kvality služeb. V nových prostorách investuje zejména do ekologických řešení, jako je LED osvětlení, nízkoenergetická zařízení A+, třídění odpadu nebo inteligentní systém vytápění a chlazení.

Pozitivní vývoj je do značné míry výsledkem vysoké poptávky v odvětví e-commerce. Společnosti se také díky husté přepravní síti a možnostem přímého propojení na všechny evropské trhy podařilo získat důležité zákazníky. Aktuálně Gebrüder Weiss SK rovněž zaznamenává nárůst dodávek přibližně o 40 procent v oblasti pozemní dopravy a služby Home Delivery.

V rámci posilování pobočkové sítě otevřel Gebrüder Weiss před několika týdny i dvě nové strategicky důležité lokace v Maďarsku, konkrétně v městech Zalaegerszeg a Pécs.

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest