Čtrnáctka elektrododávek pro městský rozvoz

Společnost GLS Česká republika před nedávném rozšířila svou flotilu o vůbec první velkokapacitní elektrickou dodávku, která je momentálně využívána pro každodenní rozvoz balíků v Hulíně a okolí. Vozový park se aktuálně rozšiřuje o další ekologicky šetrné vozy. V průběhu července dorazilo celkem 14 nových elektrododávek od značek Mercedes, Renault a Man. V každodenním provozu budou jezdit v Praze, Brně, Karlových Varech, Jihlavě, Plzni, Berouně, Hradci Králové či Ostravě.

Největší zastoupení ve flotile ekologicky šetrných vozů bude mít s 12 dodávkami Mercedes eSprinter, která byla v průběhu jara otestována kurýry GLS. Vozidlo disponuje baterií s využitelnou kapacitou 47 kWh a nabízí dojezd až 158 km. Při použití nabíjecího zařízení se stejnosměrným proudem a výkonem 80 kW lze vozidlo nabít za 30 min. Ze zásuvky 400 V se dodávka dobije za osm hodin, z klasické 230 V zásuvky pak za 15 hodin. Kapacita vozidla činí 11 „kubíků“ a pojme až 800 kg balíků.

„Během testování jsem s dodávkou najel přes 500 km a musím říct, že jsem byl s jejím ovládáním spokojen. Dodávka je tichá, zrychluje i brzdí systémem rekuperace. Příjemná jsou také pádla pod volantem, která regulují jízdní režim od volnoběžky až po silnou rekuperaci. Jako hlavní nevýhodu vnímám, stejně jako u jiných značek, prozatím nízký dojezd a užitnou hmotnost. Z výbavy mi chyběly jen parkovací senzory,” uvádí Zbyněk Strašík, kurýr GLS Česká republika.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest