Dachser buduje novú pobočku v Lisabone

Dachser buduje novú pobočku v Lisabone

Nová pobočka bude otvorená začiatkom roka 2022 a bude zamestnávať 150 ľudí. Spoločnosť Dachser investuje do nového sídla 13 miliónov eur.

S cieľom zvládnuť rastúci objem obchodov a ešte rýchlejšie a efektívnejšie reagovať na potreby zákazníkov v oblasti Lisabonu, stavia spoločnosť Dachser v blízkosti portugalského hlavného mesta nové logistické centrum, ktoré začiatkom roka 2022 nahradí jej existujúce zariadenie. S celkovou rozlohou 59 200 m2 bude nová pobočka viac než dvakrát väčšia, ako súčasná. Pobočka sa nachádza na strategickom mieste s priamym prístupom na diaľnicu, a teda na hustú európsku sieť pozemnej dopravy Dachser.

V novej pobočke v Lisabone bude spoločnosť Dachser ponúkať prepravné služby pre tovar z priemyselného a spotrebiteľského sektora. Pobočka bude vybavená najmodernejšou technológiou na cross-dockingové operácie, ako je triediaci systém na vychystávanie a podlahový reťazový dopravník na presun tovaru po sklade.

„Zákazníci z lisabonskej oblasti budú mať prospech z lepších tranzitných časov medzi Lisabonom a európskymi trhmi, ako aj z vysokej úrovne služieb, na ktoré sú zvyknutí,“ hovorí Ricardo Carvalho, riaditeľ lisabonskej pobočky.

Nový objekt má 7 396 m2 zastavanej plochy pre dopravné služby, 65 nakladacích miest a v budúcnosti sa môže rozšíriť o ďalších 3 796 m2 a 40 nakladacích miest. Súčasťou novej pobočky bude aj dvojpodlažná administratívna budova s podlahovou plochou 1 411 m2. Plánuje sa aj parkovisko s kapacitou 80 výmenných nadstavieb a čakáreň pre 15 nákladných vozidiel.

Používanie najnovších technológií

Nová pobočka bude využívať najmodernejšie technológie. „Prístup nákladných vozidiel na nakládku a vykládku je plne automatizovaný na základe rozpoznávania poznávacích značiek,“ hovorí Carvalho. Spoločnosť v novej pobočke nezanedbáva zásady udržateľnosti: solárne panely, aerotermálny systém na zásobovanie teplou vodou a systém osvetlenia a klimatizácie s nízkou spotrebou a inteligentným riadením zvýšia jej energetickú účinnosť.

Otvorenie novej pobočky je naplánované na začiatok roka 2022, keď sa do nej presťahuje 150 zamestnancov, ktorí v súčasnosti pracujú v Alverce do Ribatejo. Dachser má v Portugalsku celkovo 7 pobočiek a v roku 2022 plánuje otvoriť ďalšiu novú pobočku v meste Faro.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest