DHL rozšiřuje flotilu kamionů na LNG

Společnost DHL Supply Chain rozšířila flotilu ekologických kamionů na zkapalněný zemní plyn, která přepravuje díly pro výrobu automobilů z České republiky do Německa. Po třech nových tahačích s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG), které byly zařazeny do provozu v říjnu 2020, následuje nyní osm dalších nízkoemisních nákladních souprav.

Jedenáct kamionů na LNG z vozového parku společnosti DHL Supply Chain přepravuje v současnosti díly pro výrobu automobilů z crossdocku v Nepřevázce do Glauchau v okrese Cvikov, ale také do Wolfsburgu, Hannoveru, Heilbronnu, Kasselu a Neckarsulmu.

Plnicí stanice LNG jsou v Německu každých přibližně 200 kilometrů. V České republice jsou aktuálně k dispozici tři – v Lounech, Klecanech a Mladé Boleslavi. První z jedenácti souprav ujede ve službách DHL 160 000 kilometrů ročně, ostatní nákladní vozidla mají ve svém ročním provozním plánu trasy o celkové délce 132 000 kilometrů.

Třináctilitrový šestiválec na zkapalněný zemní plyn tahače Scania na LNG nabízí nejvyšší výkon 410 koní a maximální točivý moment 2000 Nm. Emise oxidu uhličitého jsou podle firmy až o 15 procent nižší. Další snížení emisí by mělo umožnit čerpání BioLNG. Na trasách nákladních souprav DHL Supply Chain v Německu budou první plnicí stanice BioLNG otevřeny v průběhu letošního roku. V Česku by mohly být otevřeny ve střednědobém horizontu tří až pěti let. BioLNG je zkapalněný biometan vyráběný z organického odpadu.

 

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest