Scania prinesie v novembri modernizované nákladné vozidlá

Scania prinesie v novembri modernizované nákladné vozidlá

Spoločnosť Scania oznamuje, že na november 2021 je naplánované uvedenie výrazne vylepšenej série nákladných vozidiel Euro 6 na trh. Spoločnosť Scania poskytuje tieto informácie už teraz, pretože chce zákazníkom poskytnúť lepší základ pre rozhodovanie. „Vzhľadom na rekordný dopyt, nedostatok polovodičov a prichádzajúce uvedenie nového produktového radu na trh sme sa rozhodli vyložiť naše karty na stôl,“ uviedol Alexander Vlaskamp, výkonný viceprezident a riaditeľ predaja a marketingu spoločnosti Scania.

Spoločnosť Scania zaznamenala v prvom štvrťroku 2021 rekordný predaj súčasného sortimentu nákladných vozidiel. „Rovnako ako zvyšok odvetvia však zápasíme s nedostatkom polovodičov. To má za následok dlhé dodacie lehoty a v niektorých prípadoch oneskorené dodávky. Okrem toho sa pripravujeme na naše najväčšie uvedenie na trh od roku 2016. V tejto situácii sme sa rozhodli, že je spravodlivé poskytnúť potenciálnym zákazníkom lepší základ pre rozhodovanie týkajúce sa zvažovania ich ďalšieho nákladného vozidla značky Scania a načasovania nákupu.“

Spoločnosť Scania neposkytuje informácie o presnom načasovaní ani celkovom obsahu uvedenia na trh, ale okrem iného sľubuje „podstatné“ zlepšenie spotreby paliva v porovnaní so súčasným produktovým radom a vylepšenia podvozka. Tieto informácie treba posudzovať na základe skutočnosti, že spoločnosť Scania kvôli efektívnosti prepravy päť rokov po sebe získala ocenenie „Green Truck“, ktoré udeľujú popredné nemecké odborné časopisy.

Zákazníci môžu prostredníctvom kontaktných osôb v spoločnosti Scania vyjadriť svoj záujem o objednanie nákladných vozidiel z vylepšeného produktového radu. Systém pravidelných objednávok týchto nákladných vozidiel sa otvorí až v novembri. Zákazníci, ktorí vopred vyjadrili záujem, budú prví v poradí.

„Počas jesene budeme naďalej vzdelávať našich predajcov a zaistíme, aby sme mali k dispozícii všetky nástroje a informácie pre novembrové uvedenie nového produktového radu s 13 litrovými motormi na trh,“ uviedol Vlaskamp. „Sme presvedčení, že naši zákazníci ocenia, že dostanú príležitosť získať skvelé nákladné vozidlo zo súčasného sortimentu alebo podstatne vylepšené nákladné vozidlá, ktoré sa majú začať vyrábať v druhom štvrťroku 2022.“

Zavedením nového hnacieho ústrojenstva spoločnosť Scania demonštruje záväzok dosiahnuť posun k udržateľnému dopravnému systému v súlade s Parížskou dohodou. Spoločnosť Scania bola prvým výrobcom ťažkých úžitkových vozidiel, ktorý vytvoril plán, ktorého ciele sú schválené iniciatívou Science Based Target initiative (SBTi).

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest