Scania získala ocenenie „Green Truck“ piatykrát za sebou

Scania získala ocenenie „Green Truck“ piatykrát za sebou

Piaty rok po sebe získala spoločnosť Scania prestížny nemecký titul „Green Truck“. Prestížnu súťaž testovania tlače organizujú dva vedúce nemecké obchodné časopisy a v priebehu rokov sa z nej stala obdoba svetového šampionátu v účinnosti dopravy diaľkových nákladných vozidiel.

„Slová, ktoré sa mi teraz preháňajú v mysli sú: „celkový úspech“ a „hodnota pre zákazníka“,“ hovorí Stefan Dorski, hlavný viceprezident a vedúca osobnosť spoločnosti Scania Trucks, pri reakcii na správu o najnovšom triumfe v súťaži „Green Truck“, vďaka ktorým sa celá konkurencia stáva len uchádzačmi o prvenstvo.

„Vyhrať tento test päť rokov po sebe je výkon, ktorý by nemal byť možný, napriek tomu sme to zvládli. Vnímam to ako neprekonateľný dôkaz toho, ako technológia superpohonu spoločnosti Scania podporuje našich zákazníkov v ich neprestajnom úsilí o dosiahnutie najlepšej celkovej prevádzkovej ekonomiky“.

Súťaž „Green Truck“ organizujú nemecké obchodné časopisy „Trucker“ a „Verkehrs-Rundschau“ a test v roku 2021 nebol ani o trochu jednoduchší ako testy počas minulých rokov. Organizátori stanovili celkovú hmotnosť prívesu na 32 ton a až 430 konských síl pre nákladné vozidlá, ktoré sa vydali na testovaciu trať dlhú 342,8 km severne od Mníchova.

V tomto roku vsadila spoločnosť Scania na ťahač R 410, ktorý dokázal skórovať s výsledkom testu, ktorý nechal účastníkov za sebou: priemerná spotreba nákladného vozidla bola nameraná na 23,53 litra na 100 km, zatiaľ čo Scania zvládla aj najvyššiu priemernú rýchlosť, ktorá dosiahla 80,60 km/h. To nie je žiadna maličkosť, pretože oblasti testovacej dráhy sú pomerne náročné, so strmými kopcami.

Testovanie sa dôkladne sleduje a prebieha na verejných komunikáciách s kombináciou diaľnic a vidieckych ciest. Podmienky, ktoré môžu ovplyvňovať výsledky, ako napríklad premávka a počasie, sa kompenzujú pomocou referenčného nákladného vozidla. Všetky nákladné vozidlá majú rovnakú značku pneumatík, s rovnakým opotrebovaním a tlakom.

Tento model Scania R 410 je vo všetkých ohľadoch „zelený“: Je to najnovšie z piatich nákladných vozidiel Scania, ktoré získalo prestížny titul Green Truck, čo je každoročný nemecký test, ktorý sa považuje za svetový šampionát v nízkej spotrebe paliva a dlhodobej efektivite dopravy pre diaľkové nákladné vozidlá.

„Schopnosť ponúkať najúčinnejšie nákladné vozidlá nie je len súčasťou DNA spoločnosti Scania a niečím, o čo sa stále snažíme; je to tiež nesmierne dôležité pre boj proti zmene podnebia a na dosiahnutie našich ambicióznych vedecky podložených cieľov,“ hovorí Dorski. „Aj keď je elektrifikácia na ceste, na dosiahnutie cieľov Parížskej dohody potrebujeme najúčinnejšie spaľovacie motory, k čomu sa spoločnosť Scania zaviazala.“

Společnost Scania shromáždila v dubnu 2021 svých pět vítězů ocenění Green Truck na jednom místě za účelem pořízení této slavnostní fotografie. Nákladní vozidla účastnící se předchozích ročníků tohoto testu pořádaného odborným tiskem našla další využití jako testovací vozidla v oddělení výzkumu a vývoje společnosti Scania v Södertälje – nedostala tak sebemenší šanci na odchod do důchodu, i když by si to bezesporu plně zasloužila.

Spoločnosť Scania považuje testy tlače za veľmi významný faktor v procese vývoja. Má to obrovský význam aj pre potenciálnych kupcov nákladných vozidiel, pretože testy a hodnotenia tlače, ktoré robia nezávislí novinári, sú v skutočnosti najrelevantnejšie informácie pre spotrebiteľa dostupné na trhu.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest