Väčšia efektivita v Koch Industries vďaka autonómnym mobilným robotom

Väčšia efektivita v Koch Industries vďaka autonómnym mobilným robotom

Mobile Industrial Robots (MiR), medzinárodný líder na trhu autonómnych mobilných robotov (AMR), oznámil globálnu strategickú spoluprácu s jedným z najväčších svetových holdingov Koch Industries. 

V roku 2020 začal MiR spolupracovať s Guardian Industries, dcérskou spoločnosťou Koch Industries, keď Guardian Industries testoval rôzne riešenia na automatizáciu vnútropodnikovej dopravy s cieľom optimalizovať produktivitu a interné pracovné toky. Výrobný tím firmy nasadil roboty MiR v dvoch lokalitách v Spojených štátoch. Úspech týchto pilotných projektov vyústil do dohody medzi spoločnosťami Koch Industries a MiR o globálnom posúdení projektu.

Flexibilné automatizačné riešenie

„Túto strategickú dohodu sme uzavreli so spoločnosťou MiR, pretože má kapacitu a rozsiahle znalosti, ktoré nám pomáhajú zefektívňovať a optimalizovať naše logistické operácie,“ povedal Antonio Blanco, Global Category Manager v Guardian Industries.

„MiR ponúka flexibilné automatizačné riešenie, ktoré sa dá prispôsobiť našim súčasným aj budúcim prevádzkovým potrebám. Technológiu implementujeme v mnohých našich lokalitách, pretože MiR považujeme za dlhodobého partnera so skúsenosťami a schopnosťami, vďaka ktorým nás podporí v dosahovaní našich cieľov produktivity. “

Všestrannosť robotov výhodou

MiR ponúka päť rôznych mobilných robotov a má najširšiu škálu AMR robotov na trhu, ktoré dokážu splniť rôzne prepravné úlohy – od prepravy menších dielov až po manipuláciu s ťažkými nákladmi do 1000 kg. Roboty tiež môžu automaticky vyzdvihovať, prepravovať a doručovať palety. Kolaboratívne a autonómne mobilné roboty MiR pre výrobu sú navrhnuté tak, aby vykonávali úkony po boku pracovníkov a uľavili im tak od rôznych fyzicky namáhavých prác. Vďaka tomu sa pracovníci môžu sústreďovať na hodnotnejšie úlohy.

MiR roboty je možné vybaviť rôznymi top modulmi v závislosti od potrieb zákazníkov. Všestrannosť robotov je ďalším kľúčovým dôvodom, prečo sa Guardian Industries rozhodla spolupracovať s MiR, a prečo ďalšie spoločnosti skupiny Koch tiež vyhodnocujú možné implementácie.

Guardian Industries plánuje nasadiť technológiu v celej organizácii. „Budeme implementovať roboty v niekoľkých závodoch s rôznym usporiadaním a produktmi, takže je pre nás dôležité mať logistické riešenia, ktoré sa vojdú do všetkých typov prostredia a ľahko sa prispôsobia novým úlohám. A to je presne to, čo MiR ponúka,“ hovorí Peter Westrick, technický manažér pre manipuláciu s materiálom.

V neustále sa meniacom prostredí

„Teší nás táto nová spolupráca a že ňou môžeme prispieť k tomu, aby firma dosahovala cieľovú produktivitu nasadením našich flexibilných, kolaboratívnych a bezpečných mobilných robotov,“ uviedol Christian Clausen, obchodný riaditeľ spoločnosti MiR.

„Vidíme veľký potenciál naprieč priemyselnými odvetviami na optimalizáciu interných logistických pracovných tokov, od prichádzajúcej a odchádzajúcej logistiky až po manipuláciu s materiálom vo výrobných závodoch. Naše roboty certifikované pre odvetvie priemyselnej výroby je možné nasadiť priamo do týchto rôznych pracovných tokov.“

„Prostredie v závodoch je dnes agilné a vysoko dynamické, ľudia, zariadenie, palety a ďalšie prekážky sa môžu objaviť na predtým voľných priechodoch,“ dodal Ch. Clausen.

„Naše mobilné roboty veľmi dobre vyhovujú tomuto neustále sa meniacemu prostrediu. Vďaka kolaboratívnej autonómnej navigácii našich robotov sa automatizovaná preprava materiálu stáva flexibilnou a ľahko prispôsobiteľnou bez ďalších nákladov alebo narušenia procesov.“

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest