Dachser chce zavést bezemisní distribuci i v Praze

Společnost Dachser bude do konce roku 2022 zásobovat centra měst nejméně jedenácti evropských metropolitních regionů bezemisně. V současné době společnost své řešení Emission-Free Delivery implementovala v Německu ve Stuttgartu a Freiburgu a v norském Oslu. Přípravy nyní probíhají také v Praze, Berlíně, Mnichově, Paříži, Kodani, Madridu a portugalském Portu.

Řešení Dachser Emission-Free Delivery znamená, že firma standardně dodává všechny zásilky do definované oblasti v centru města bezemisně, obvykle do pěších zón. Na místě tak neprodukuje žádné škodliviny nebo skleníkové plyny. Navíc jsou sníženy i hlukové emise. V prosinci 2018 byl pilotní projekt ze Stuttgartu oceněn v soutěži o udržitelné projekty městské logistiky pořádané německým Spolkovým ministerstvem životního prostředí.

Pro toto řešení společnost redefinovala své logistické procesy pro dodávky do center měst sběrnou službou. Na základě modulárního systému používá dodávkové vozy a kamiony na elektrický pohon a také nákladní elektrokola, vždy na míru požadavkům každé lokální destinace. Elektrokola jsou navržena pro sběrnou službu a paletizované zboží s hmotností do 250 kilogramů. Kamiony na elektropohon zavážejí mikrohuby – malé sklady poblíž centra města – nebo přímo dodávají zboží, které není vhodné pro elektrokola z důvodu své hmotnosti nebo rozměrů, elektrokola začínají svoje rozvozové trasy v mikrohubu a primárně obsluhují pěší zóny.

 

 

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest