DB Schenker optimalizuje kapacity při nakládkách kamionů s pomocí algoritmu BinPacker

Společnost DB Schenker využívá pokročilé IT řešení k dosažení vyšší efektivity a minimalizaci prázdného prostoru ve všech svých přepravních jednotkách. Díky novému algoritmu BinPacker mohou logističtí experti DB Schenker optimalizovat proces nakládky zboží různých rozměrů tak, aby byl bezezbytku využit omezený přepravní prostor. Maximální využití přepravní kapacity díky inovativní 3D technologii BinPacker znamená snížení přepravních nákladů i emisí.

Algoritmus BinPacker vyvinuli experti DB Schenker z divize Global Data Strategy & Analytics. Matematické algoritmy vypočítají nejefektivnější řešení nakládky námořních kontejnerů a kamionů nebo zaskladnění palet ve skladech. Nástroj obsahuje podrobné pokyny, 3D vizualizaci rozložení nákladu a také možnost s jednotlivými zásilkami v rámci prostoru pohybovat. Výhodou pro zákazníky je zvýšení efektivity a také rychlejší a transparentnější nacenění. BinPacker lze použít i k výpočtu ložných metrů při dokládkách a při nacenění těchto přeprav.

„BinPacker je jedním z mnoha příkladů logistických inovací, které zrychlují a usnadňují práci jak nám, tak našim zákazníkům. Jediné, co je potřeba udělat, je zadat parametry zásilky, jako je hmotnost, rozměry nebo stohovatelnost. BinPacker následně navrhne nejefektivnější způsob jejich naložení,“ říká Holger Köhler, ředitel divize Business Consulting Data Analytics ve společnosti DB Schenker.

První verzi nástroje BinPacker už DB Schenker využívá. Na vývoji a optimalizaci algoritmu, který se stará o maximální naplnění kamionu nebo kontejneru, spolupracovali experti DB Schenker z několika zemí. Pilotní provoz nástroje BinPacker potvrdil, že algoritmus pomáhá zvýšit využití kontejnerů až o 10 %. To je výhoda jak ze strany přepravních nákladů, tak i z hlediska měřitelného přispění k ochraně životního prostředí.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest