Nový týždenný železničný zberný servis z čínskeho Ningba do Dunajskej Stredy

Nový týždenný železničný zberný servis z čínskeho Ningba do Dunajskej Stredy

Železničná kontajnerová preprava z Číny sa stala stabilnou alternatívou k leteckej a námornej preprave. Je až o 50% rýchlejšia ako námorná a až o 60% nákladovo efektívnejšia než letecká preprava. Preto jej obľúbenosť v posledných rokoch neustále rastie a pribúdajú nové linky, medzinárodná špedičná spoločnosť cargo-partner teraz prináša nový LCL servis z Ningba s tranzitným časom 17 dní.

Ako jeden z popredných poskytovateľov prepravy a info-logistiky v strednej a východnej Európe, ponúka cargo-partner priame zberné služby medzi Áziou a Európou už viac ako pól desaťročia. „Naše služby zahŕňajú prepravu kusových zásielok v zberných kontajneroch (LCL) a aj prepravu celokontajnerov (FCL). Aktuálne prevádzkujeme pravidelné LCL linky zo Šanghaja, Shenzenu, Tianjinu a Xi´anu na Slovensko. Koncom marca sme spustili nový priamy týždenný servis z Ningba s tranzitným časom terminál-terminál 17 dní.“ uviedol Tibor Majzún, managing director cargo-partner na Slovensku.

Vysokú mieru bezpečnosti zabezpečujú konsolidačné sklady cargo-partner, ktoré kopírujú námorné prístavy a dekonsolidačný sklad v Dunajskej Strede, ktorý je navyše priamo prepojený s kontajnerovým terminálom. „Zásielky sú do kontajnera naložené v našom sklade v Číne a odtiaľ je kontajner prepravený na terminál a naložený na vlak. Z vlaku je zložený priamo k nášmu skladu v Dunajskej Strede bez nutnosti použitia ťahača. Za ideálnych podmienok dokážeme tovar vyložiť do hodiny od zloženia kontajnera z vlaku. Tým sa skráti čas prepravy až o 2 dni, znižujú sa náklady a tiež prispieva k zníženiu vyprodukovaného CO2. Vďaka GPS zariadeniu, ktorým je vybavený každý kontajner majú zákazníci úplný prehľad o pohybe ich zásielok.“ upresnil Tibor Majzún.

Efektívna komunikácia a plná transparentnosť počas celej dopravy je zabezpečená prostredníctvom platformy pre riadenie dodávateľského reťazca SPOT. Okrem toho cargo-partner poskytuje aj komplexné colno-deklaračné služby, door-to-door doručenie ako aj ďalšie doplnkové služby.

Nedávna blokáda Suezského prieplavu mala značný vplyv na námornú prepravu, okrem omeškaní importných zásielok spôsobila preťaženie európskych prístavov a oneskorenia v prepravných tokoch späť do Ázie, čo malo dopad na dostupnosť kontajnerov. Tak ako pri prvej vlne pandémie, kedy ostali zásielky zaseknuté v prístavoch, aj teraz cargo-partner očakáva zvýšený dopyt práve po železničnej kontajnerovej preprave a tiež nárast leteckých zásielok.

Pre mimoriadne urgentné zásielky ponúka cargo-partner riešenie v podobe týždenných charterových letov z Číny a Hong Kongu do strednej Európy. „Tento servis zahŕňa prepravu z celej pevninskej Číny ako aj prepravu do cieľovej destinácie kdekoľvek v Európe. Naše dlhoročné vzťahy s leteckými spoločnosťami nám umožňujú nájsť špeciálne riešenia nad rámec pravidelných služieb.“ doplnil Tibor Majzún.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest