Přeprava jeřábu pro jihovýchodní Asii

Společnost Dachser zorganizovala přepravu nadměrného těžkého nákladu, náhradního dílu pro opravu jeřábu, z německého Düsseldorfu do Jakarty v Indonésii. Jeřábový výložník o délce 23 metrů a šířce 3,6 metru přepravila firma z velké části po moři, cesta do místa určení trvala 55 dní.

Přeprava velkého náhradního dílu do indonéské Jakarty znamenala nejprve najít vhodnou loď. Logistický provider vybral loď RoRo, která může přepravovat extra dlouhé díly na přívěsu MAFI navrženém speciálně pro těžký náklad. Jeřábový výložník, nebo také operační rameno, zahájil svoji cestu v Düsseldorfu, kde byl naložen na podvalník a odvezen do asi 200 kilometrů vzdáleného přístavu v Antverpách. Další zastávkou byl Singapur, kde se náklad přeložil na zásobovací loď, která ho převezla do Jakarty. Dachser Indonesia zde zorganizovala vykládku a další přepravu speciálním vozidlem do konečného cíle.

„Největší výzvou na této trase byla skutečnost, že v okamžiku, kdy jsme získali povolení pro přepravu, byla zahájena obrovská stavba, která nám téměř znemožnila opustit závod v Düsseldorfu,” říká Hans-Ulrich Brüggemann, projektový manažer Dachser Air & Sea Logistics z Kolína nad Rýnem, který celou přepravu organizoval.

„Když plánujeme projektovou přepravu, musí se zohlednit celá řada faktorů,“ uvádí Hans-Ulrich Brüggemann. A dále vysvětluje: „Od přesného naplánování trasy, která v případě potřeby může zahrnovat i uzavírku silnic, až po celní řízení, zkrátka zorganizujeme tu nejefektivnější přepravu.”

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest