Dachser přepravil nadměrný náklad z Německa do jihovýchodní Asie

Logistický provider DACHSER zorganizoval přepravu nadměrného těžkého nákladu, jímž byl náhradní díl pro opravu jeřábu, z německého Düsseldorfu do Jakarty v Indonésii. Jeřábový výložník o délce 23 metrů a šířce 3,6 metru přepravila společnost z velké části po moři. Cesta do místa určení trvala 55 dní.

Přeprava tak velkého náhradního dílu do indonéské Jakarty znamenala nejprve najít vhodnou loď. Dachser vybral loď RoRo, která může přepravovat extra dlouhé díly na přívěsu Mafi navrženém speciálně pro těžký náklad. Jeřábový výložník (resp. operační rameno) zahájil svoji cestu v Düsseldorfu, kde byl naložen na podvalník a odvezen do 200 kilometrů vzdáleného přístavu v Antverpách. Další zastávkou byl Singapur, kde se náklad přeložil na zásobovací loď, která ho převezla do Jakarty. Firma Dachser Indonesia zde zorganizovala bezproblémovou vykládku a další přepravu speciálním vozidlem do konečného cíle.

„Největší výzvou na této trase byla skutečnost, že v okamžiku, kdy jsme získali povolení pro přepravu, byla zahájena obrovská stavba, která nám téměř znemožnila opustit závod v Düsseldorfu,“ říká Hans-Ulrich Brüggemann, projektový manažer Dachser Air & Sea Logistics z Kolína nad Rýnem, který celou přepravu organizoval, a dodává: „Protože ale všechny zúčastněné strany táhly za jeden provaz, našli jsme řešení a zvládli jeřábové rameno vypravit na svou dlouhou cestu.“

Velké, těžké náklady nebo speciální přepravy mají na starosti projektové týmy logistiků z Dachser Air & Sea Logistics. Poradí zákazníkům trasu i přepravní prostředek či se postarají o zorganizování celého procesu takzvaně door-to-door.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest