VGP startuje výstavbu technologického parku u Českých Budějovic

Developerská společnost VGP zahájila výstavbu nového technologického parku u jihočeské metropole. VGP Park České Budějovice vznikne na okraji města v komerční zóně Světlík s kvalitním dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3, jež propojuje Prahu a rakouský Linz. Na zhruba 37hektarovém pozemku vznikne areál s více než 126.000 metry čtverečními pronajímatelných ploch.

V současné době již probíhá výstavba inženýrských sítí a infrastruktury stejně jako revitalizace stávajícího rybníka, který se stane centrálním bodem nového parku a poskytne zdejším pracovníkům dostatek prostoru pro trávení volného času a odpočinek. Dokončení první haly je plánováno na letošní třetí čtvrtletí.

„Vzhledem k blízkosti německých a rakouských hranic, které jsou vzdálené jen 80 a 40 kilometrů jízdy, je areál vhodný právě pro logistiku, ale i lehký průmysl,“ komentuje Matthias Sander, provozní ředitel VGP pro region střední a východní Evropy, a dodává: „Nový park nabízí prostory k pronájmu od 1500 metrů čtverečních, ale zároveň je příležitostí i pro vybudování velkého logistického centra, realizovaného na míru potřebám konkrétního zájemce. Výhodou je, že součástí areálu bude také odstavné parkoviště pro kamiony včetně zázemí pro řidiče, které vytvoříme po dohodě s městem.“

V areálu vznikne celkem sedm budov ve vysokém standardu s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good. Park bude mimo jiné napojen na horkovod Teplárny České Budějovice, čímž výrazně přispěje ke snížení emisí. VGP zároveň počítá s rekonstrukcí zdejší cyklostezky.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest