end-to-end e-fulfillmentové riešenie pre výrobcu nápojov od cargo-partner

end-to-end e-fulfillmentové riešenie pre výrobcu nápojov od cargo-partner

Pre rastúceho medzinárodného klienta z odvetvia výroby nápojov implementoval poskytovateľ prepravy a info-logistiky, vo svojom iLogistics centre v Chicagu, vysoko efektívne riešenie e-fulfillmentu. Špeciálne prispôsobený nástroj Multi-Order Picking zaisťuje rýchle spracovanie online objednávok, zatiaľ čo integrácia s internetovým obchodom zákazníka, založeným na platforme Shopify, poskytuje koncovým spotrebiteľom úplnú transparentnosť.

Segment elektronického obchodu rýchlo rastie už niekoľko rokov a spoločnosť cargo-partner v tejto oblasti neustále rozširuje svoje portfólio inovatívnych riešení. Poskytovateľ logistiky ponúka online predajcom širokú škálu logistických služieb pre zefektívnenie všetkých aspektov, od importu a exportu cez krátkodobé a dlhodobé skladovanie až po balíkové zásielky a skladovacie služby s pridanou hodnotou.

V novembri 2020 sa na spoločnosť cargo-partner obrátila úspešná európska spoločnosť z odvetvia výroby nápojov, ktorá v oblasti elektronického obchodu rýchlo rastie. Spoločnosť hľadala poskytovateľa logistiky, ktorý by pomohol rozšíriť jej obchodné aktivity v USA. Zákazník si za svoje distribučné centrum vybral chicagské iLogistics centrum spoločnosti cargo-partner, a to na základe centrálneho umiestenia skladu, moderného vybavenia a komplexného portfólia služieb e-fulfillmentu.

Zahájenie spolupráce s 500 objednávkami denne

Zákazník pre začiatok predpokladal 500 alebo viac objednávok denne, pričom do konce prvého kvartálu roku 2021 sa očakáva zdvojnásobenie objemu. Čoskoro bolo zrejmé, že takéto objemy objednávok si budú vyžadovať vysoko efektívne riešenie spracovania objednávok elektronického obchodu.

Spoločnosť cargo-partner sa preto rozhodla pre nového zákazníka vylepšiť svoj vlastný systém hromadného vychystávania objednávok, multi-order picking (MOP). „Modul Multi-Order Picking“, navrhnutý IT tímom spoločnosti cargo-partner, ako súčasť systému riadenia skladu spoločnosti (WMS), zjednodušuje proces vychystávania a udržuje ho oddelene od baliacich operácií.

Systémom vedené vychystávacie trasy

So systémom Multi-Order Picking spoločnosti cargo-partner je viac objednávok k expedícii zlúčených do jednej vychystávacej trasy. Objednávky možno konsolidovať podľa spôsobu prepravy, úrovne služieb, doručovacích adries, hmotnosti a ďalších faktorov potrebných k tomu, aby boli špeciálne požiadavky klienta zapracované už pri vychystávaní.

Pracovníci skladu používajú vozík s niekoľkými zásobníkmi, pričom každý zásobník zodpovedá jednej objednávke k expedícii. Skladník je navádzaný skenerom od jednej pozície objednávky ku druhej a vstavaný kontrolný mechanizmus automaticky zabraňuje naskenovaniu vychystanej položky do nesprávnej krabice.

Automatizovaný e-fulfillment so Shopify

IT tým spoločnosti cargo‑partner nastavil za účelom ďalšej automatizácie a zefektívnenia procesu fulfillmentu API pripojenie k internetovému obchodu zákazníka založenému na platforme Shopify. Spoločnosť cargo‑partner teraz prijíma objednávky priamo z internetového obchodu zákazníka, zatiaľ čo zákazník má prospech z automatizovaného potvrdzovania objednávok a sledovania v reálnom čase. API ďalej zaisťuje, že online predajca má vždy prístup k aktuálnym informáciám o zostávajúcich zásobách, pričom dostupnosť zásob je hlásená späť do Shopify až na úroveň sady / balenia.

Integrácia prepravcu balíkových zásielok cez SPOT

Zákazník tiež využíva SPOT, platformu pre správu dodávateľského reťazce spoločnosti cargo‑partner, a jej „modul pre balíky“. SPOT je integrovaný so všetkými hlavnými prepravcami balíkových zásielok po celom svete, pričom ďalšie služby vnútroštátnych balíkových prepravcov sú pridávané priebežne.

Nielenže sa tým sprístupňuje zasielanie informácií o sledovaní v reálnom čase späť do internetového obchodu zákazníka, ale umožňuje to tiež inteligentný výber prepravcu balíkových zásielok na základe požadovanej úrovne zásielkových služieb.

Výhody pre on-line predajcov

Juraj Hric, Chief Operations Officer spoločnosti cargo-partner v USA, je nadšený z úspešného výsledku: „Špeciálna verzia nášho modulu Multi-Order Picking nám pomohla nie len zefektívniť naše skladové operácie, ale tiež poskytnúť našim zákazníkom ešte rýchlejšie a efektívnejšie služby.

Sme radi, že môžeme nášmu novému klientovi ponúknuť komplexné fulfillmentové riešenie pro jeho online podnikanie, ktoré mu umožňuje naplno sa sústrediť na marketing a efektívnejší predaj jeho produktov. Po úspešnom rozšírení nášho modulu MOP sme si istí, že z nášho neustále rastúceho portfólia služieb bude mať prospech omnoho viac zákazníkov zo segmentu elektronického obchodu.“

Spoločnosť cargo-partner je v USA zastúpená od roku 2001 a dnes má približne 100 zamestnancov v kanceláriách v Chicagu, Clarksville (Tennessee), Los Angeles, New Yorku, Salt Lake City, St. Louis a Atlante. Spoločnosť prevádzkuje dva moderné sklady, a to v Chicagu v štáte Illinois a v Clarksville v štáte Tennessee, každý so skladovou plochou o rozlohe 14 000 m2.

Poskytovateľ komplexnej info-logistiky

cargo-partner je poskytovateľ komplexnej info-logistiky, ponúkajúci obsiahle portfólio služieb pre letecké, námorné a cestné prepravy ako aj riešenia pre skladovanie. S takmer štyridsaťročnými skúsenosťami v oblasti informačných technológií a optimalizácie dodávateľského reťazca, navrhuje služby šité na mieru pre širokú škálu odvetví tak, aby vytvoril konkurenčnú výhodu pre svojich zákazníkov po celom svete.

Spoločnosť bola založená v roku 1983, za rok 2020 jej  obrat presiahol jednu miliardu eur a aktuálne má celosvetovo 3.150 zamestnancov.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest