Sportisimo se stěhuje do Ostravy. Bude mít automatizovaný sklad

Obchodník se sportovním zbožím Sportisimo přesune svou logistickou základnu z Rudné u Prahy do Ostravy. Pronájem skladu Sportisima v Contera Parku Ostrava D1 se zastavěnou plochou přes 90 000 metrů čtverečních bude následovat pozvolné stěhování během letošního roku.

Ostravskou skladovou centrálu označuje český sportovní řetězec za novou generaci vlastní logistiky. Budova skladu o rozloze zhruba 90 000 metrů čtverečních bude po svém dokončení v červenci 2022 patřit k největším v republice. Zároveň bude na tradiční poměry celkem vysoká. Některé části vyrostou do výšky pěti pater a specialitou bude i nadstandardní světlá výška části haly nazvané High Bay, která bude dosahovat až 23 metrů. Tím se zmenší zastavěná plocha. Nový sklad vybuduje pro Sportisimo český developer Contera na ostravském brownfieldu v rámci městské zástavby.

„Netypický bude sklad nejen z pohledu architektury stavby. Tam můžeme kromě výšky a uzpůsobení zmínit třeba i poměrnou zasklenou část, což nebývá zvykem. Důležitá a zajímavá je technologická výbava, kde se využijí nové technologie, které bychom v České republice našli zatím v jednotkách případů. Příkladem jsou třeba automatizované zakladače ASRS. „Nové prostory budou řízené moderním softwarem, díky čemuž dokážeme snížit provozní náklady nebo zlepšit service level, tedy rychlost a kvalitu doručování zboží na prodejny i přímo k zákazníkům. Technologické zlepšení však bude i pracovně atraktivnější, například z pohledu zaměstnance, který nemusí putovat za zbožím, ale zboží bude cestovat po skladu za ním,” vysvětluje Aliaksei Siparau, ředitel logistiky ve Sportisimu. Na zaměstnance čekají moderní šatny, které vizuálně napodobí sportovní designový vzhled administrativní centrály Sportisimo v Praze, klimatizované a částečně prosklené haly nebo moderní jídelna.

„Stavba, kterou připravujeme pro Sportisimo, je v mnoha ohledech unikátní a přelomová. Jedná se o stavbu šitou na míru klientovi, plnou moderních technologií, s atraktivním pracovním prostředím a akcentem na prvky trvalé udržitelnosti a rozvoje. Zároveň je největší, na které jsme dosud pracovali,“ říká Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel Contery.

Stěhování do Ostravy zahájí Sportisimo letos, kdy najímá první klíčové zaměstnance pro vybudování kvalitního zázemí. Firma by se měla do první části objektu nastěhovat v lednu 2022, celá hala bude k dispozici zhruba o půl roku později. „Věřím, že nová investice a layout skladů přinesou zajištění potřebné skladové kapacity na mnoho let dopředu a zlepší i zákaznický zážitek, protože budeme rychlejší a budeme moct nabídnout širší nabídku zboží. Z logistického pohledu se dostaneme na technologickou špičku, což se nepoštěstí každé české firmě. A ruku v ruce s tím jdou i velmi kvalitní pracovní podmínky pro skladové zaměstnance,” komentuje Pavel Vajskebr, generální ředitel Sportisima.

Hala pro Sportisimo bude největším objektem v připravovaném Contera Parku Ostrava D1, který vzniká revitalizací brownfieldu. Pozemek o rozloze 35 hektarů, který bylo nutné nejprve sanovat a zbavit kontaminace, Contera získala v aukci od města Ostravy. Do roku 2023 zde vyroste moderní průmyslový park. „Potvrzuje se nám, že o tuto lokalitu je velký zájem. Připravujeme stavby i pro další klienty a projekt Contera Parku Ostrava D1 se tak velmi rychle obsazuje,“ doplňuje Dušan Kastl.

V Contera Parku Ostrava D1 vyroste i další hala o velikosti 40 000 m2, část obsadí Plzeňský Prazdroj. Kromě moderních technologií se Contera v Hrušově soustředí i na udržitelnost a atraktivní pracovní prostředí. Proto podobně jako v jiných parcích v ČR i na Slovensku chystá mimo jiné i nadstandardní množství zeleně a parkové úpravy.

„Ostrava věnovala nemálo času, energie a finančních prostředků, aby toto původně zdevastované území majetkově scelila a připravila do podoby vhodné k nabídce investorům. Byť zde byly i silné tlaky využít jej pro přesun materiálu z blízké haldy v Heřmanicích, nakonec jsme šli cestou přípravy lokality k realizaci vhodného developerského záměru,“ říká ostravský primátor Tomáš Macura.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest