SmapOne a Pocketalk pro digitální logistiku

Dachser Czech Republic nasadil do svých procesů další digitální nástroje. Na pobočkách v celé České republice teď zaměstnanci využívají aplikaci pro digitalizaci dokumentů SmapOne a překladač Pocketalk, jež nabízí přes sto jazykových mutací. Nasazení nových nástrojů vzniklo na základě zaměstnanecké iniciativy Idea2Net, která přináší podněty a nápady pro zlepšení práce v kterékoli oblasti. Nástroje SmapOne a Pocketalk nacházejí využití v administrativě, na dispečinku i v logistických provozech.

SmapOne, který je k dispozici zaměstnancům společnosti v celé Evropě, umožňuje převádět papírové dokumenty do digitální podoby. Nabízí řadu procesních funkcí – umožňuje vytváření rychlých prototypů digitalizovaných formulářů a kontrolních seznamů (tzv. Rapid Prototyping), kterými lze nahradit příslušné papírové formuláře. Pokud jde o elektronickou dokumentaci dokáže provést uživatele celým logistickým procesem, včetně nakládky a vykládky leteckých zásilek v bezpečném režimu na pobočce Dachser Hradec Králové, která má pro tento typ přeprav status schváleného agenta.

„Po bezpapírové fakturaci můžeme díky SmapOne učinit další kroky k digitalizaci řady ostatních dokumentů, které jsou pro logistickou praxi nezbytné,“ vysvětluje Jan Polter, obchodní ředitel Dachser Czech Republic. Využití nového nástroje podle něj splňuje interní pravidla pro práci s dokumenty, proces je rychlejší a informace jsou snadno k dispozici.

Digitalizované elektronické formuláře se ukládají do databáze, kde je možné k nim přiřazovat další soubory, například fotografie jednotlivých zásilek. Formulář je také možné exportovat do formátu PDF nebo odeslat jako úkol kolegovi kdekoliv v Evropě.

Od začátku roku mají zaměstnanci společnosti k ruce také jazykový překladač Pocketalk, který nabízí 113 jazykových mutací. Usnadňuje komunikaci dispečerů a celních deklarantů s řidiči jakékoliv národnosti.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest