Jedinečná konfigurácia bezpilotného nákladného prostriedku

Jedinečná konfigurácia bezpilotného nákladného prostriedku

V kanadských závodoch tímu Bell Innovation v Mirabel v Quebecu sa 11. decembra minulého roku uskutočnil prvý let bezpilotného nákladného prostriedku (Autonomous Pod Transport APT) v spolupráci s ARA Robotics. Táto platforma pracuje s rovnakou architektúrou a pohonným systémom vertikálneho vzletu a pristátia, ale využíva iný trup lietadla. Cieľom projektu bolo preskúmať rôzne možnosti dizajnu a zhodnotiť zmeny vo výkone, autonómiu a užívateľskú interakciu.

Táto verzia technologického modelu ATP je spolufinancovaná Kanadským technologickým demonštračným programom (Canadian Technology Demonstration Program TDP). TDP umožňuje spoločnosti Bell testovať nové technológie, ktoré podporujú pokrok v autonómii a elektrickom pohone. Prostredníctvom úzkeho partnerstva s malými a strednými podnikmi, kanadskými akademickými a vládnymi organizáciami využíva Bell cenné znalosti a zdroje, aby priniesol do Kanady inovácie a poskytol svetu pokročilé riešenia.

„Veľmi nás teší, že môžeme predviesť túto konfiguráciu, aby sme našim potenciálnym zákazníkom ukázali, aký flexibilný, škálovateľný a prispôsobiteľný môže tento stroj byť,“ povedal Michel Dion, senior manažér pre inovácie.

V rámci skúšobného letu sa hodnotili alternatívne konštrukčné funkcie ako sú: pevné centrálne zariadenie, ktoré uprednostňuje kontajnerové užitočné zaťaženie; bočný prístup k nákladu; šípové krídla a motýlikové chvostové plochy.

K dnešnému dňu program bezpilotného nákladného prostriedku absolvoval stovky testovacích letov a niekoľko demonštrácií, aby potenciálnym komerčným a vojenským zákazníkom ukázal svoje schopnosti, ktoré môžu plniť širokú škálu bezpilotných logistických misií. Inovačný tím Bellu tieto technológie naďalej vylepšuje v rámci prípravy na počiatočnú fázu výroby lietadiel.

Bell, dcérska spoločnosť konzorcia Textron Inc., je priemyselný výrobca komerčných a vojenských, pilotovaných i bezpilotných leteckých strojov a priekopník v oblasti otočných rotorových motorov. Spoločnosť je celosvetovo známa pre svoj prvotriedny zákaznícky servis, vývoj noviniek, inovatívnych riešení a špičkovú kvalitu svojich výrobkov. Stroje Bell slúžia zákazníkom vo viac než 120 krajinách sveta.

Textron Inc. je medzinárodnou spoločnosťou, ktorá využíva svoju globálnu sieť leteckého, vojenského, priemyslového a finančného obchodu na to, aby svojim zákazníkom poskytla inovatívne riešenia a prvotriedny servis. Spoločnosť Textron je známa po celom svete svojimi silnými značkami – napr. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest