cargo-partner globálne zavádza CargoWise

cargo-partner globálne zavádza CargoWise

Spoločnosť cargo-partner, medzinárodný poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb, oznámila globálne zavedenie integrovanej realizácie logistiky na báze cloudu CargoWise naprieč svojou sieťou v 40 krajinách.

Spoločnosť WiseTech Global je popredný svetový vývojár a poskytovateľ softvérových riešení pro odvetvie realizácie logistiky. Medzi jeho zákazníkov patrí viac než 17 000 svetových logistických spoločností v 160 krajinách, vrátane 42 z 50 globálnych poskytovateľov logistických služieb tretím stranám a 25 z 25 najväčších svetových špeditérov po celom svete. CargoWise, kľúčová platforma spoločnosti, tvorí neoddeliteľný článok globálneho dodávateľského reťazca a vykonáva viac než 60 miliárd dátových transakcií ročne.

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vidí v novom softvérovom riešení veľký potenciál: „CargoWise bude revolučným krokom v našej ďalšej fáze rastu. Schopnosť riadiť naše globálne špedičné operácie z jedinej platformy, ktorá v reálnom čase poskytuje viditeľnosť naprieč našim dodávateľským reťazcom, umožní spoločnosti cargo-partner zvýšiť efektivitu prevádzky a zamerať sa na zvyšovanie spokojnosti zákazníkov. Očakávame tiež výrazné zlepšenie nákladovej efektivity a produktivity naprieč našimi tímami.

Zavedenie CargoWise je v dokonalom súlade s naším technicky vyspelým prístupom a záväzkom poskytovať komplexné riešenia, ktoré nám pomáhajú udržať náskok pred konkurenciou. CargoWise, ktorá dopĺňa našu SPOT platformu pre prehľadnosť a spoluprácu, bola jasným lídrom tým, že nám dokáže poskytnúť rozsiahlu funkčnosť, konfigurovateľnosť a flexibilitu, čo bude podporovať a poháňať naše budúce rastové iniciatívy.

Našou budúcu úlohou v digitalizácii globálneho dodávateľského reťazca nevidíme vo vývoji vlastného štandardného softvéru, ale vo vývoji individuálnych klientských riešení, hlbokej integrácii a nakoniec vo vytváraní klastrov umelej inteligencie spoločne s našimi zákazníkmi. Samozrejme mnoho z týchto klastrov bude prepojených a budú spolu komunikovať.“

Platforma CargoWise bude zavádzaná postupne v Ázii, Tichomorí, Európe a USA, pričom uvádzanie do prevádzky začne v polovici roku 2021 a dokončenie sa očakáva do marca 2023.

Globálny zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti WiseTech, pán Richard White, má z partnerstva rovnako veľkú radosť: „Toto je fantastický výsledok pre cargo-partner a WiseTech Global. Vítame, keď si ďalší poprední poskytovatelia logistických služieb osvoja našu platformu CargoWise pre úplné globálne zavedenie. Posúvame sa o krok bližšie k uskutočneniu našej vízie stať sa operačným systémem pre globálnu logistiku. Hlboká funkčnosť dostupná v CargoWise zaistí spoločnosti cargo‑partner pevný základ pre budúci obchodný rast.“

Vďaka licencii v 160 krajinách umožňuje CargoWise poskytovateľom logistických služieb uskutočňovať veľmi zložité transakcie v oblastiach, ako je špedícia, colné odbavenie, skladovanie, preprava, sledovanie zásielok, cestná doprava, e-commerce a cezhraničné dodržiavanie predpisov, takže poskytovatelia môžu riadiť svoje operácie v jednej databáze naprieč viacerými užívateľmi, funkciami, krajinami, jazykmi a menami.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest