Nové depo GLS v Plzni odbaví dvojnásobně více balíků

Nové depo GLS v Plzni odbaví dvojnásobně více balíků

Balíkový přepravce GLS přestěhoval provoz regionálního depa v Plzni do větších prostor. Nové depo zvládne odbavit dvakrát více balíků než doposud a nabídne až 20 nových pracovních míst. Depo je v provozu od začátku října. Balíkový přepravce v Česku provozuje 24 dep.

Během září se přestěhovalo depo v Plzni do nové, modernější a prostornější budovy. Původní budova, která sloužila jako depo 13 let, kapacitně nestačila. Proto se společnost GLS rozhodla nejen přestěhovat své depo do jiných prostor, ale investovala i do nové dopravníkové technologie, která snížila pracnost a zkrátila čas potřebný ke zpracování zásilek.

Depo nyní zvládne odbavit minimálně dvojnásobné množství balíků. „Plzeň je jednou z lokalit, kde GLS letos do posílení kapacity a modernizace provozu investovala. V nastávající vánoční sezoně, která je letos silně ovlivněna pandemií covid, očekáváme až dvojnásobek přepravovaných zásilek ve srovnání s rokem 2019,“ komentuje přestěhování depa Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Nové depo v Plzni také nabídne nová pracovní místa v regionu pro kurýry.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest