Spoločnosť VGP buduje logistický park pri Bratislave

Spoločnosť VGP buduje logistický park pri Bratislave

VGP, paneurópsky poskytovateľ vysokokvalitných logistických a polopriemyselných nehnuteľností, buduje nový logistický park v tesnej blízkosti diaľnice E58 v katastri obce Bernolákovo, necelých 6 km od Bratislavy. Prvý nájomca, logistická spoločnosť GEIS, začne areál využívať od leta 2021.

VGP Park Bratislava je jedným z najväčších parkov v portfóliu VGP.  Na ploche 58 hektárov vznikne viac ako  250 000  m2  priemyselných alebo logistických priestorov. Poloha parku vedľa diaľnice, na ľavej strane D1 v smere od Bratislavy, predstavuje vynikajúce spojenie s hlavným mestom ako aj  s ďalšími európskymi mestami ako Viedeň, a Budapešť. Bratislavské letisko je vzdialené iba 7 km.

V lete 2021 začne areál využívať prvý nájomca, logistická spoločnosť Geis, ktorého rozloha je 18 000 m2. „Naša spoločnosť Geis SK je jednou z najväčších logistických spoločností na slovenskom trhu a v oblasti vnútroštátnej prepravy paliet má dokonca vedúce postavenie na slovenskom trhu.

Vďaka dynamickému rastu sme potrebovali nájsť väčšie a vhodnejšie priestory pre našu regionálnu pobočku v Bratislavskom kraji. Našou požiadavkou bol moderný, tzv. cross-dock terminál v kombinácii so skladom neďaleko Bratislavy a zároveň priamo pri diaľnici D1. VGP Park Bratislava spĺňa všetky tieto parametre,” hovorí Daniel Knaisl, výkonný riaditeľ skupiny Geis pre CZ, SK a PL.

„Sme veľmi nadšení z nového parku v Bratislave, ide o jeden z najväčších projektov v našom portfóliu s jedinečnou pozíciou v srdci strednej Európy. Táto lokalita ťaží z vynikajúcej infraštruktúry v širšom bratislavskom regióne, v meste s mnohými technickými príležitosťami,“ hovorí zakladateľ a generálny riaditeľ VGP Jan Van Geet a dodáva: „Už sme zaznamenali značný záujem o park zo strany medzinárodných klientov – stabilných nadnárodných spoločností a spolu s predstaviteľmi miestnej komunity budeme naďalej podporovať ekonomickú hodnotu danej lokality.”

Diaľničný uzol Triblavina sa v súčasnosti dokončuje pod vedením Národnej diaľničnej spoločnosti, ktorej odovzdanie je naplánované na začiatok roku 2021. „V súčasnej situácii budujeme potrebnú technickú infraštruktúru a práve prebiehajú prípravné zemné práce pre prvé haly,“ hovorí  Naďa Kováčiková, obchodná riaditeľka VGP na Slovensku.

Projekty VGP sa vyznačujú využitím strategických lokalít a vysoko kvalitných budov s dôrazom na udržateľnosť a zodpovednosť za životné prostredie. V roku 2019 skupina spustila a implementovala niekoľko iniciatív, ako je VGP Renewable Energy, ktorá sa zameriava na obnoviteľné zdroje energie. Ide o novú obchodnú líniu so 100% podielom VGP N.V., ktorej účelom je využitie strešnej plochy parkov VGP pre fotovoltaické systémy a najnovšie energetické technológie.

VGP Park Bratislava splní aj štandardy udržateľných stavebných riešení. Všetky haly prejdú veľmi dobrým certifikačným procesom BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method), ktorý hodnotí implementované ekologické riešenia, ako je príprava striech pre solárne panely a zelené fasády.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest