Alza má nové logistické centrum v Senci

Alza má nové logistické centrum v Senci

Spoločnosť Alza chce tento rok pred Vianocami doručiť ešte viac objednávok v rovnaký deň. Firme to má umožniť rozšírenie skladových kapacít o 39% a ďalšie posilnenie prepravy AlzaExpres. Skladovacie plochy na Slovensku sa v lete zdvojnásobili nielen vďaka novému logistickému centru v Senci, ale aj vďaka zvýšeniu kapacity nastávajúcich priestorov. To umožní urýchlenie dodania zásielok na Slovensku, Maďarsku aj na Morave. 

Alza na začiatku septembra otvorila nové logistické centrum v Senci, čo umožňuje držať bližšie k zákazníkom väčšie skladové zásoby 3500 druhov tovaru s možnosťou osobného vyzdvihnutia do 45 minút od objednania; najmä veľkých domácich spotrebičov, ako sú chladničky alebo práčky. „Nové logistické centrum v Senci s úžitkovou plochou takmer 19 tisíc metrov štvorcových nám umožní navýšiť skladové zásoby o tovar v hodnote takmer 300 miliónov korún, ktorý bude pre zákazníkov k dispozícii už v deň objednania, a to najmä na Slovensku,“ hovorí Lukáš Baudyš, riaditeľ logistiky a dodáva: „Spoločne s ďalším rozšírením úžitkových plôch v existujúcich centrách v Zdiboch (+30%) a Úžiciach (+ 10%) s viac ako 18 tisíc m2 máme teraz dostatočnú kapacitu na to, aby sme v tohtoročnej sezóne mohli naše služby ponúknuť viac ako 20% nakupujúcich.“

Celkovo odštartuje Alza hlavnú, vianočnú sezónu s kapacitou skladov zväčšenou o 39%, čo tvorí takmer 42 tisíc nových metrov úžitkovej plochy. Nové senecké centrum predstavuje takmer tretinu tohto rastu. Zo Slovenska sa pritom zásobuje tiež Morava, Maďarsko a čiastočne aj Rakúsko. Pre rýchlejšiu a pohodlnejšiu dostupnosť objednávok firma v Senci taktiež plánuje otvoriť už druhý AlzaDrive na Slovensku, ktorý umožní jednoduché vyzdvihnutie tovaru bez vystúpenia z automobilu. Táto možnosť je zatiaľ ponúkaná iba v Bratislave a pražských Horných Počerniciach.

Zákazníci, ktorí chcú s nákupom tovaru rovno vyriešiť aj jeho zapojenie alebo odbornú montáž, môžu využiť stále rozširujúce sa portfólio služieb vlastnej dopravy AlzaExpres. V rámci pilotného projektu dopraví Alza už od júna XL produkty do celého Bratislavského a Trnavského kraja vrátane doručenia v deň objednania. Rozširovanie služby sa plánuje aj v Budapešti.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest