Zásielkovňa posilňuje svoje pôsobenie na východe Slovenska 

Zásielkovňa posilňuje svoje pôsobenie na východe Slovenska                                                                        

Spoločnosť Zásielkovňa v priebehu auguste otvorila v Košiciach nové logistické centrum vybavené najmodernejšími technológiami a veľkorysým pôdorysom. Prepravná kapacita depa je 3000 zásielok denne a do konca roka v ňom bude pracovať 15 ľudí. Kým sklad sa nachádza na ploche 476 m2, tak zázemie pre zamestnancov plus office majú rozmery 93 m2. Depo je vybavené online čítačkami, zosilneným internetom WIFi 100/100, moderným bezpečnostným a kamerovým systémom, pätnástimi regálovými policami s možnosťou navýšenia na 40, dvadsiatimi boxami na triedenie zásielok a štyrmi stanoviskami skladových pozícií.

Ide v poradí o šieste depo a dopĺňa logistické centrá v Trenčíne, Poprade, Sliači, Žiline a zatiaľ posledné otvorené v Bratislave. „Investícia do rozvoja je základným mottom spoločnosti Zásielkovňa a našim hnacím motorom – či ide o technologické inovácie, rozvoj našich zamestnancov, alebo budovanie kapacít,“ hovorí Alexander Jančo, CEO Zásielkovne. „Vo všetkých našich depách využívame silný digitálny background spoločnosti, vďaka čomu môžeme efektívnejšie kombinovať automatizované procesy a kapacitu našich ľudí a uľahčiť im prácu. Zároveň dokážeme zabezpečiť vyššiu mieru spoľahlivosti pri spracovaní zásielok.“

Logistické centrum v Košiciach ráta s prepravnou kapacitou 3000 zásielok denne, ktorá reflektuje rastúci dopyt po službách Zásielkovne. V sezóne sa ráta so zvýšenou kapacitou 10 000 zásielok. „Dopyt a obľúbenosť odberu na výdajné miesta Zásielkovne neustále rastie a našim cieľom je zachovať štandard doručenia D+1,“ hovorí manažér logistiky Zásielkovne, Milan Skladan s tým, že rozširovanie logistických kapacít je pre firmu dôležité aj z pohľadu udržania kvality služieb a systémových riešení, ktoré ponúka lokálnym e-shopom s cieľom podporiť ich expanziu na zahraničné trhy. Okrem tohto centra sa na jeseň plánuje otvorenie ďalšieho depa v Nitre. Aktuálne je na Slovensku viac ako 940 výdajných miest Zásielkovne po celom Slovensku.

Doporučte přátelům
  • gplus
  • pinterest